Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ortagus: Abd Türkiye’nin Sondaj Faaliyetlerinden Endişeli
12 Temmuz 2019 Cuma Saat 13:36

Ortagus: Abd Türkiye’nin Sondaj Faaliyetlerinden Endişeli

Amerika Birleşik Devletleri Bakanlık Sözcüsü Morgan Ortagus, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Ortagus, açıklamasında, "Amerika, Türkiye'nin Kıbrıs açıklarında sonda

Amerika Birleşik Devletleri Bakanlık Sözcüsü Morgan Ortagus, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Ortagus, açıklamasında, “Amerika, Türkiye’nin Kıbrıs açıklarında sondaj faaliyetleri yapmak için devam eden girişimlerinden ve son olarak sondaj gemisi Yavuz’un Karpaz Yarımadası açıklarına sevk edilmesinden derin endişe duymaktadır.” ifadelerini kullandı. Yavuz gemisinin bölgeye gönderilmesini “provokatif” ifadesiyle tanımlayan Ortagus, Türk yetkilileri bu operasyonları durdurmaya davet etti.

Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarıyla ilgili süreçlerin iki toplum ve komşu ülkeler arasındaki diyalogla yürütülmesi gerektiğini savunan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ada kaynaklarının iki toplum arasında adil bir şekilde paylaşılması gerektiğine inanç belirtti.

Bu haber toplam 1210 defa okunmuştur
Ortagus: Abd Türkiye’nin Sondaj Faaliyetlerinden Endişeli Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans