Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Eroğlu nun banka hesapları konuştu
14 Ekim 2011 Cuma Saat 17:31

Küçük, Eroğlu nun banka hesapları konuştu

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun banka hesaplarıyla ilgili belgenin temininde kendisi ile Başbakanlık kurumunu ilişkilendiren gazete haberlerini yalanlayarak, “Komplo teorisi” dedi.

Başbakan İrsen Küçük yazılı açıklamasında şöyle dedi:

“Bugün bir gazetemizde yer alan bir manşet haberde,  dün Meclis’te bir muhalefet milletvekilinin Cumhurbaşkanı Sayın Dr Derviş  Eroğlu’nun bir bankadaki hesaplarına ilişkin ortaya attığı iddialara dönük, bu belgenin temininde  beni ve Başbakanlık kurumunu ilişkilendiren asılsız ve  mesnetsiz bir iddia yer almıştır. Yanlış algılara yol açmamak ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için  bu açıklamayı yapmak zaruri olmuştur.

Bir komplo teorisine dayanan bu manşet haber gerçeklerle bağdaşmadığı gibi, olayın  ne  benimle ne de Başbakanlık bürokratları ile bir ilgisi bulunmaktadır. Bankanın kendi içgüvenliği ile alakalı olan bu konu tamamen  hukiki bir meseledir ve belgenin nasıl sızdığına ilişkin soruşturma  banka tarafından yapılıp fail yada failleri de tesbit edilecektir. Bu konudaki bilgi akışı banka ile müşteri arasında yaşanmış bir sorun  olup, kesinlikle ne benimle ne de Başbakanlık’la ilgisi bulunmamaktadır.”

Göreve geldiği günden beri bu konudaki hassasiyetini bir kaç kez dile getirdiğini ve “Nerden Buldun Yasası”nın  önemine değindiğini hatırlatan Başbakan Küçük, “Bu yasanın, hem kamu vicdanı açısından hem de siyasiler ile bürokratların zan altında bırakılmaması açısından ve şefaflık  ile hesapverebilirlik ilkesi çerçevesinde elzem olduğuna inanarak bu konudaki çalışmaları da hızlandıracağımı bu vesileyle belirtmek isterim” dedi.

Son zamanlarda birtakım görevdeki kişilere dönük olarak ileri sürülen iddiaların araştırılması için Başbakanlık Denetleme Kurulu’na görev verdiğini ve konunun araştırılmasını istediğini de kaydeden Küçük, bu çalışma neticesinde ileri sürülen iddialara ilişkin bir bulguya ulaşılmadığının rapor edildiğini vurguladı.

Küçük şöyle devam etti:

“Bu vesileyle, ülkemizde böylesi kritik bir dönemde ve makamlararası dayanışma ve desteğin gerektiği bir ortamda nifak sokucu yayınlar yapılması ne ülkemize, ne kurumlarımıza, ne de halkımıza bir yarar getirmektedir. Hal böyleyken, böylesi   tutumlardan uzak durularak, birlik ve beraberliği güçlendirici yayınlar yapılmasının  ülkemizin  mefaatine bir davranış olacağının altını çizerek dikkate getirmek isterim.”

Bu haber toplam 11175 defa okunmuştur
Küçük, Eroğlu nun banka hesapları konuştu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans