Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
8. Kalkanlı Çakıstez Festivali Başladı
27 Eylül 2019 Cuma Saat 23:06

8. Kalkanlı Çakıstez Festivali Başladı

Kalkanlı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAYDER) tarafından Güzelyurt Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Kalkanlı Çakıstez Festivali’nin bu yıl 8.si yapılıyor. Köy meydanında düzenlenen festival, törenle açıldı. Festival, kurde

Kalkanlı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Güzelyurt Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Kalkanlı Çakıstez Festivali’nin bu yıl 8.si yapılıyor.

Köy meydanında düzenlenen festival, törenle açıldı.

Festival, kurdele kesimi ve kortejle festival alanına girilmesiyle başladı.

Ardından festivalin açılış konuşmalarına geçildi.

KAYDER Başkanı Muzaffer Sevim, 8 yıldır festivali en iyi şekilde düzenlemek için çalıştıklarına işaret ederek, katılan ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

Sevim, amaçlarının birliği, dayanışmayı, birlikte üretmenin güzelliğini yaşamak ve paylaşımları artırmak olduğuna işaret ederek, bunları yaparken üreticilerin sorunları ve dünyada yok olan güzelliklere de dikkat çekmek istediklerini söyledi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de bu güzel adada insanca yaşamak için kalıcı barışa ihtiyaç duyulduğunu belirterek, toplumun üretken yapısının uluslararası hukuk içine girerek taçlandırmak gerektiğini ifade etti.

Özyiğit, ürettiklerimizi ülkemizde ve dünyada pazarlamanın gereğine vurgu yaparak, ülkemize gelen öğrencilerin olumlu izlenimlerini ülkelerinde paylaşıp birer fahri temsilci olduklarına işaret etti.

Konuşmaların ardından festival halk dansları gösterisiyle sürdü.

Festival, 29 Eylül Pazar akşamına kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
8. Kalkanlı Çakıstez Festivali Başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans