Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rum Bakana 3 gün hapis!
15 Ekim 2011 Cumartesi Saat 06:43

Rum Bakana 3 gün hapis!

Rum Yönetimi Müzakere heyetinde yer alan eski bakan Lefkoşa Surlariçi’nde 17 yaşındaki erkek çocukla KKTC yasalarına göre “doğaya aykırı cinsel ilişki” suçlamasıyla tutuklandı

Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın müzakere heyetinde yer lan eski Maliye Baakanı Michalakis Sarris, Lefkoşa Surlariçi’nde Mahmut Başarır isimli bir şahsın ikametgahında 17 yaşında bir erkek çocuğuyla ilişkiye girdiği gerekçesiyle tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı


20 TL KARŞILIĞI DOĞAYA AYKIRI İLİŞKİ… Polis Rum siyasetçiyle cinsel ilişkiye giren çocuğun verdiği gönüllü ifadede olayı doğruladığını ve ilişki için 20 TL aldığını söylediğini açıkladı. Polis Rum eski Mliye Bakanı bakanı Sarris’in benzer suçu başkaları ile de işlediğini bu nedenle birkaç kişiden daha ifade alınacağını kaydetti

SARRİS’İN DİKKAT ÇEKEN İFADESİ... Rum Müzakere Heyeti’nde Ekonomi ile ilgili ekibin sorumlusu olan Sarris’in mahkemedeki ifadesinde “Gay barlara takılırım. Girne’de ve Lefkoşa’da bazı barlara müşteri çekebilmek için çocukları kandırıyorlar. Birçok çocuğu o mekanlardan evine yolladım” dikkat çekiciydi


Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin emekli Maliye Bakanı Michalakis Sarris, Surlariçi’nde 20 TL karşılığında 17 yaşındaki erkek çocuğu ile ilişkiye girdiği gerekçesiyle tutuklandı.


Surlariçi’nde Reşadiye Sokak’ta 29 yaşındaki Mahmut Başarır’ın ikametgahına baskın yapan Adli Şube, 17 yaşındaki M.K.’yla birlikte emekli Rum bakanı gözaltına aldı.


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde ifade veren çocuk, emekli Rum bakan Michalakis Sarris ile 20 TL karşılığında doğaya aykırı cinsi münasebette bulunmak için anlaştıkları yönünde ifade verdi.

Polis: “Çocukla cinsel ilişkiye girmek için anlaştılar”


Mahkemede yeminli şehadet veren Tukay Alper, 2011 yılı Eylül ayında Surlariçi bölgesinde Reşadiye Sokak’ta zanlı Mahmut Başarır, M.K. ve Michalakis Sarris’in ağır bir cürüm işlemek kastıyla gizli ittifak kurduklarını açıkladı. Alper, 13 Ekim 2011 tarihinde zanlı Mahmut Başarır’ın ikametgahında 17 yaşındaki M.K. ile 69 yaşındaki Michalakis Sarris’in tabiata aykırı cinsi münasebette bulunması için gizli ittifak kurduklarını belirtti.

Bakanla ilgili ilişkiye girdiğini kabul edenler var


Polis memuru Tukay Alper, zanlı Michalakis Sarris aleyhine bazı benzer iddialar mevcut olduğuna vurgu yaparak, zanlıların serbest kalması halinde tahkikatın seyrini olumsuz etkileyeceğinden üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı: “Çocuk bana krem sürecekti”
Yargıç Fügen Ulutekin’in huzurunda söz alan zanlı Mahmut Başarır, “Üç dört gündür evde hasta yatıyordum. Baş ağrım var. M.K. evime geldi ve sırtıma ilaç sürmesi için rica ettim. Takdir mahkemenindir. Gay barlara takılırım. Girne’de ve Lefkoşa’da bazı barlara müşteri çekebilmek için çocukları kandırıyorlar. Birçok çocuğu o mekanlardan evine yolladım” dedi. Yargıç Fügen Ulutekin ise, “Peki bu çocuğu niye evine göndermedin?” deyince, zanlı suskun kaldı. 17 yaşındaki çocuğun mahkemede suskun kalması dikkat çekti.

Avukat tutukluluk talebine itiraz etti
Emekli Maliye Bakanı Michalakis Sarris’in avukatı Levent Kızılduman, müvekkili aleyhine talep edilen tutukluluk süresine itiraz etti. Savcı Damla Güçlü, tahkikatın yeni başladığını ve suçla bağlantılı kişilerin ifadelerinin alınacağına dikkat çekerek, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme üç gün tutukluluk emri verdi
Yargıç Fügen Ulutekin, zanlıların suçla bağlantıları olabileceğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Mahkeme: “İki bar aleyhine soruşturma açılsın”
Yargıç Fügen Ulutekin, zanlı Mahmut Başarır’ın söylediği iki barla ilgili soruşturma başlatılmasına direktif verdi.

Bu haber toplam 1793 defa okunmuştur
Rum Bakana 3 gün hapis! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans