Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tc Dışişleri Bakanlığı, Kktc Bayrağının Yakılmasını Kınadı
18 Kasım 2019 Pazartesi Saat 08:43

Tc Dışişleri Bakanlığı, Kktc Bayrağının Yakılmasını Kınadı

Türkiye Dışişleri Bakanlığından, KKTC’nin 36. kuruluş yıl dönümünde Kıbrıs Rum tarafında KKTC bayrağı yakılmasına tepki geldi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, olay kınanırken, KKTC makamlarının bu k

Türkiye Dışişleri Bakanlığından, KKTC’nin 36. kuruluş yıl dönümünde Kıbrıs Rum tarafında KKTC bayrağı yakılmasına tepki geldi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, olay kınanırken, KKTC makamlarının bu konudaki açıklamalarına destek verildi.

Açıklamada, Kıbrıs Rum yetkililerden bu nefret eylemini kınayan hiçbir açıklama yapılmayışı ve faillerin soruşturulmamış olmasının, bu eylemin resmi olarak desteklendiğinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, “Bu olayda, Kıbrıs Türklerine yönelik nefreti körükleyen açıklamalar yapan Kıbrıs Rum Yönetiminin ve ayrıca, Yunan makamlarının da sorumluluğu bulunduğuna inanıyoruz.” denildi.

Uluslararası topluma; Kıbrıs Rum tarafına ve Yunanistan’a, gerginlik ortamını daha da kötüleştiren söylemlerden kaçınmaya davet etmesi çağrısı da yapıldı.

 

Int./Bah..

Bu haber toplam 13981 defa okunmuştur
Tc Dışişleri Bakanlığı, Kktc Bayrağının Yakılmasını Kınadı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans