Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toros-11 Tatbikatı Bu Yıl da Yapılmayacak
18 Ekim 2011 Salı Saat 07:51

Toros-11 Tatbikatı Bu Yıl da Yapılmayacak

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri İle Kktc Güvenlik Kuvvetleri Tarafından Ortaklaşa Düzenlenen Planlı Toros-11 Tatbikatının Bu Yıl İcra Edilmeyeceğini Açıkladı..

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Osman Ertuğ yazılı açıklamasında, kritik aşamaya giren BM müzakere süreciyle ilgili siyasi ortamı iyileştirmek amacıyla her yıl icra edilen Toros Tatbikatı'nın, bu yıl da yapılmamasına karar verildiğini bildirdi.


"YAPICI ÇABALAR SÜRECEK"


Geçen yıl da yapılmayan tatbikatla ilgili Anavatan ve garantör Türkiye makamlarıyla gerekli temas ve istişarelerin yapıldığı ve tatbikatın bu yıl da yapılmamasına karar verildiğini kaydeden Osman Ertuğ, Kıbrıs Türk tarafının Ada'da bir an önce kapsamlı çözüme varılması yolunda yapıcı çabalarını sürdürmeye kararlı olduğunu yineledi.


"GÜNEY'İN TUTUMU MÜZAKERELERİN RUHUNA DA AYKIRI"


Ertuğ, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin devam eden silahlanma çabalarıyla Ada etrafındaki denizlerin altındaki olası hidrokarbon yatakları üzerinde tek taraflı hak iddiasına dayanan girişimlerinin, Kıbrıs'ta görüşmeler yoluyla iki halkın eşit ortaklığına dayalı kalıcı bir uzlaşıya varma anlayışıyla bağdaşmadığını ifade ederek bunların BM çerçevesindeki müzakerelerin ruhuna da aykırı düştüğünü de vurguladı.

Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur
Toros-11 Tatbikatı Bu Yıl da Yapılmayacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans