Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Para Aşk Cinayet Üçgeni!
21 Ekim 2011 Cuma Saat 09:41

Para Aşk Cinayet Üçgeni!

Para bitince aşk da bitti. Orhan Duralı av tüfeğiyle vuran Esaf Tarımın, Romanya uyruklu eşi ile boşanma aşamasında olmadığı iddia edildi.

Kıbrıs Gazetesi'nin haberine göre Girne'de önveki gün meydana gelen ve 32 yaşındaki Orhan Dural'ın silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan cinayet olayının perde arkası aydınlanıyor.

Polisin, korkunç olay sonrasında teslim olan ve cinayet işlediğini itiraf eden Esaf Tarım'ın Romanya kökenli eşi Loredena'yı sıkı bir şekilde sorguladığı ve yeni bilgilere ulaştığı bildirildi.


Kıbrıs gazetesine konuşan Esaf Tarım'ın ailesi de, Loredena'nın herhangi bir boşanma davası açmadığını, cinayetten bir hafta öncesine kadar kocasıyla birlikte olduğunu iddia etti.


Esaf eşine Mercedes hediye etti


"Esaf Loredena ile evlendiğinde iki dükkanı vardı ve maddi durumu çok iyiydi" diyen Tarım ailesi, ilerleyen yıllarda Esaf'ın sağlık sorunlarının ortaya çıktığını belirtti.


Aile, yakınlarına göre, Esaf, Lordena'yı mutlu etmek için çok para harcadı. Gösterişli bir yaşam, lüks araba merağı vardı Loredena'nın. Onu da yaptı ve kendisine sıfır kilometre bir Mercedes aldı. Ayağı sakatlandıktan sonra Esaf'ın işleri de kötüleşti ve harcamalarını kısmaya başladı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu.


İşte gazetenin haberi:


KIBRIS’a konuşan Esaf Tarım’ın ailesi de, Loredena’nın herhangi bir boşanma davası açmadığını, Karaoğlanoğlu S bölgesindeki bir evde meydana gelen olaydan bir hafta öncesine kadar kocasıyla birlikte olduğunu iddia etti.


Orhan Dural’ın ölümünden büyük üzüntü duyduklarını anlatan Tarım ailesi, “İki kişinin hayatı söndü. Aileleri de perişan oldu” dedi.


Tarım’ın aile yakınları, Loredena’nın, Orhan Dural ile ilişkisinin yaklaşık üç yıldır devam ettiğini, ancak bu sürede kocasından da vazgeçmediğini, dönem dönem evden kaçtığını ancak daha sonra pişman olarak af dilediğini ve geri döndüğünü savundu.
Loredena’nın Karaoğlanoğlu’nda kiralanan evin yerini Esaf Tarım’a gösterdiğini iddia eden aile yakınları, anahtarın da arabada bırakıldığını öne sürdü.


Olay günü


Cinayetin yaşandığı günden bir hafta önce Perşembe günü Loredena’nın, eşiyle yaşadığı evden ayrıldığını ve Karaoğlanoğlu’ndaki evde kalmaya başladığını savunan Tarım ailesi, evin anahtarını da arabada bırakmış ve yerini kocasına göstermişti” diyor.


Aile yakınlarının iddiası şöyle devam ediyor:


“Esaf Tarım evin yerini biliyordu. Çünkü karısı evin yerini ona göstermişti. Evin anahtarı da arabanın içindeydi. Esaf Tarım, eve o anahtar ile girdi. İkisini yatakta buldu. Eve öldürmek amacıyla girmedi. Evde biri ona saldırırsa diye tüfeği de alıp eve girdi. Kimseye zarar verecek biri değildi. Ama onları o halde görünce dayanamadı ve ateş etti.”


10 yıl önce tanıştılar


Loredena’nın, önceleri bir gece kulübünde çalıştığını ve Esaf Tarım ile yaklaşık on yıl önce tanıştığını anlatan aile yakınları, “Esaf’ın babasının gece kulübü yakınlarında kebapçı dükkanı vardı. Oraya gidip gelirken Loredena’yla tanıştı. Loredena’nın ülkede çalışma izni bitince Romanya’ya döndü. Esaf da onun arkasından gitti, İstanbul’da nikahları kıyıldı ve adaya birlikte döndüler” dedi.


Çiftin evlendikten sonra önce Gönyeli’de, daha sonra da Alayköy’de yaşadığını kaydeden aile üyeleri, son üç yılda ise Girne’de yaşamaya başladıklarını ifade etti.


Girne’ye taşındıktan sonra sorunların başladığını anlatan aile yakınları, şöyle dedi:
“Loredena’nın Orhan Dural ile ilişki yaşamaya başladığını öğrendik. Bunu Esaf’a da anlattık. Ama bizi dinlemedi. Herkes ikisini sağda solda gezer ve eğlenirken görüp, bize söylüyordu. Ama o kimseyi dinlemedi. Loredena kardeşim hasta deyip, günlerce evden uzaklaşıyor bu sırada Orhan Dural ile buluşuyordu. Sonra arayıp ağlayarak pişman oldum deyip evine geri dönüyordu. Esaf da her seferinde, sevgisinden dolayı onu eve kabul ediyordu”
Esaf Tarım’ın daha önce Orhan Dural ile görüştüğünü ve Loredena’dan ayrılmasını istediğini belirten aile yakınları, “Eğer öldürmek isteseydi o zaman da öldürebilirdi. Ama yapmadı” iddiasında bulundu.


Servetini harcadı


“Esaf, Loredena ile evlendiği zaman iki dükkanı vardı ve maddi durumu çok iyiydi” diyen Tarım ailesi, ilerleyen yıllarda sağlık sorunlarının ortaya çıktığını belirterek şöyle devam etti:


“Esaf, Loredena’yı mutlu etmek için çok para harcadı. İsteklerini geri çevirmemek için büyük fedakarlıklar yaptı. Gösterişli bir yaşam, lüks araba merağı vardı Loredena’nın. Onu da yaptı ve kendisine sıfır kilometre mercedes aldı. Ayağı sakatlandıktan sonra Esaf’ın işleri de kötüleşti ve harcamaları kısmaya başladı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu.”
En sıkıntılı dönemde, Loredena’yı birkaç kez Romanya’da, iki buçuk ay kadar önce de tatil için İtalya’ya gönderen Esaf Tarım’ın ‘aşk kurbanı’ olduğunu savunan aile yakınları “bu aşkın sonunda iki kişinin hayatı söndü” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Bu haber toplam 11391 defa okunmuştur
Para Aşk Cinayet Üçgeni! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans