Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDÜ de AIDS Skandalı
29 Ekim 2011 Cumartesi Saat 09:47

YDÜ de AIDS Skandalı

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, YDÜ Hastanesi’nin bir yetkilisinin basında yer alan açıklamaları nedeniyle hastanenin başhekimliğine uyarı yazısı göndereceğini açıkladı.

Birlik Başkanı Dr. Suphi Hüdaoğlu TAK’a yaptığı açıklamada, YDÜ Hastanesi Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Savaşan’ın çalışma izinleri konusunda özel tıp laboratuarlarının şikayetlerine verdiği yanıtta “Biz YDÜ olarak her gün bir can kurtarıyoruz, onlarca yanlış tedaviyi de engelliyoruz” demesini kınadı. Hüdaoğlu, Savaşan’ın sözlerini “hekim olmamasına ve olaya otelcilik anlayışıyla bakmasına” bağladı.


Hüdaoğlu, “YDÜ Hastanesi’nde birçok AIDS tanısı alan ama aslında AIDS olmayan vaka olduğunu biliyoruz. Laboratuarlarında çok yanlış tanıları olduğunu gözledik ama bunu Sağlık Bakanlığı’na ulaştırarak hızlı şekilde sorunun çözülmesini istedik. Kalkıp diğerlerini kötülemek, yıkıcı olmak tıp hizmeti sunanlara faydalı olmaz” diye konuştu.


Tabipler Birliği Başkanı Hüdaoğlu, bu nedenle söz konusu hastanenin başhekimine bir uyarı yazısı göndereceklerini açıkladı.

Bu haber toplam 13970 defa okunmuştur
YDÜ de AIDS Skandalı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans