Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Talat, Avusturalya ya giremedi
03 Kasım 2011 Perşembe Saat 08:55

Talat, Avusturalya ya giremedi

Avustralya’ya konferans vermek üzere davet edilen 2. Cumhurbaşkanı M. Ali Talat’ın diplomatik pasaportunda KKTC yazmasından ötürü Avustralya vizesi verilmedi.

Avustralya’da faaliyet gösteren Türk Dernekleri tarafından konferans vermek üzere davet edilen 2. Cumhurbaşkanı M. Ali Talat vize işlemleri için Avustralya Elçiliği’ne başvurdu. Ancak M. Ali Talat’a elçilik tarafından vize başvurusunun kabul edilmediği bildirildi. Buna sebep olarakta diplomatik pasaportunda yazan KKTC Eski Cumhurbaşkanı ibaresi gösterildi.

Yaşanan bu olay üzerine İkinci Cumhurbaşkanı Talat, Avusturya gezisini iptal etti. Star Kıbrıs’ın İstanbul’da telefonla ulaştığı M. Ali Talat gazetemize şunları söyledi:“Bu yaşananlar oldukça üzücü bir olaydır. Ben bundan önce aynı pasaportla bir çok ülkeye rahatça gitmeme rağmen Avustralya Elçiliği’nin vize vermemesini, Rumların yapmış olduğu bir lobicilik girişimi olarak düşünüyorum. Bunu anlamak ta mümkün değil, herhalde benim oraya gidip Kıbrıslı Türklerle görüşüp konferans vermemi engellemek istediler.”

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur
Talat, Avusturalya ya giremedi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans