Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CTP Elektirk zamlarına tepki gösterdi
04 Kasım 2011 Cuma Saat 13:38

CTP Elektirk zamlarına tepki gösterdi

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, elektriğe yapılan zammı “halkın kurban edilmesi” diye niteledi ve bu zammın, diğer ürünlerin fiyatlarını da tetikleyecek bir karar olduğunu belirtti.

Yorgancıoğlu, elektriğe dün yapılan zammı eleştirdiği açıklamasında, UBP’nin zorunlu tüketim mallarının fiyatlarını artırarak hayatı yaşanmaz kıldığını söyledi.


Bakanlar Kurulu toplantılarının halkın korkulu kabusu haline geldiğini savunan Yorgancıoğlu, “Bakanlar kurulunun toplanacağı günler, hangi temel tüketim maddesine zam geleceği, hazırlanan yasa tasarıları ile çalışanların hangi haklarının budanacağı, hangi toplumsal varlığın veya kurumun peşkeş çekileceğini halkımız endişe ile beklemektedir” dedi.


Elektrik fiyatlarına yapılan yüzde 20 zamla Kurban Bayramı öncesinde halkın elektrik fiyatlarına kurban edildiği görüşünü ifade eden CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, elektriğe gelen zammın diğer ürünlerin fiyatlarının artmasını da tetikleyeceğini; bugün bile UBP’nin yanlış politikaları nedeni ile geçim sıkıntısına düşmüş insanların bu karardan sonra çok daha kötü koşullarda bir bayram ve yaşam geçireceklerini savundu.


“Ulusal Birlik Partisinin Kurban Bayramı öncesinde halkımıza yaşatmış olduğu bu kara kâbus, gelecekte daha neler yapabileceğinin göstergesidir” diyen Yorgancıoğlu, halkın geleceğini karartacak bu gelişmelere karşı hep birlikte mücadele etmek için hazırlıklı olunmasını ve halkın gelişmeleri yakından izlemesini istedi.

Bu haber toplam 1595 defa okunmuştur
CTP Elektirk zamlarına tepki gösterdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans