Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çakıcı, Milletvekillerinden Ruh Sağlığı Testi istedi
04 Kasım 2011 Cuma Saat 21:23

Çakıcı, Milletvekillerinden Ruh Sağlığı Testi istedi

Çakıcı, ismini vermediği milletvekilinin ruh sağlığı kontrolüne tabi tutulmasını; ayrıca gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını istedi.

Çakıcı, bugün Meclis Şeref Salonu’nda Meclis Başkanı Hasan Bozer ile görüşmesinde, söz konusu milletvekilinin yaptığı saldırının canlı olarak herkes tarafından özellikle de çocuklar tarafından izlendiğini, bunun olumsuz sonuçlarının bilindiğini bu nedenle konunun takipçisi olacaklarını söyledi.


Milletvekillerinin dokunulmazlığının kürsüyle sınırlı olduğunu, dokunulmazlık zırhına bürünerek suç işlemesinin yasal  olmadığını anlatan Mehmet Çakıcı, bu hareketin dışarıda yapılmış olması halinde tutuklanarak hakkında yasal işlem başlatılmış olunacağını ileri sürdü.


Çakıcı, bu konuda Meclis Başkanlığının gerekeni ve üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek, bu milletvekilinin tavrının kabul edilemez olduğunu  kaydetti.


BOZER: OLUMSUZ HAREKET BAŞKANLIK DİVANI'NDA DEĞERLENDİRİLECEK


Meclis Başkanı Hasan Bozer ise, TDP’nin önerilerinin dikkate alındığı ve gerekenin yapıldığını belirterek, yaşanan olumsuz hareketin Başkanlık Divanı’nda değerlendirilerek gerekli kararın üretileceğini söyledi.

Bu haber toplam 11307 defa okunmuştur
Çakıcı, Milletvekillerinden Ruh Sağlığı Testi istedi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans