Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC de Kurban Rezaleti
07 Kasım 2011 Pazartesi Saat 09:57

KKTC de Kurban Rezaleti

KKTC, Kurban Bayramı’nın ilk gününde yine tüyler ürperten manzaralara sahne oldu. Bazı vatandaşlar kurbanlarını ulu orta yerlerde, üstelik küçücük çocuklarının gözleri önünde kesti

İslam aleminin iki büyük bayramından biri olan Kurban Bayramı dün başladı. Polis ülke genelinde gerekli tüm önlemlerini aldı, yetkililer günler öncesinden uyarılarını yaptı.


Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen KKTC, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da tüyler ürperten manzaralara sahne oldu.


Bazı vatandaşlar, kurbanlıklarını sağlıksız koşullar altında üstelik de çocuklarının gözleri önünde ulu orta yerde kesti. Hayvanların iç organları ise, sorumsuzca sağa sola atıldı.


Mandıralar salhane oldu


Kurban kesmek isteyen vatandaşlar, dün kurbanlıklarını kesti. Ülkede çoğu vatandaş, kurbanlıklarını gerek usulüne göre gerekse sağlık koşullarına uygun şekilde salhanelerde kestirirken çok sayıda kişi mandıraları salhane olarak kullandı.
Mandıralarda kesilen kurbanlıklar, hijyenik olmayan bir ortamda üstelikte küçücük çocukların gözleri önünde bir bir kesildi.
Kurban rezaleti bununla da bitmedi. Kesilen hayvanların kanları çocukların alnına sürüldü, hayvan sakatatları sağa sola atıldı.
Kurbanlıklar ulu orta kesilince ortaya çıkan manzara da savaş alanını aratmadı.

Bu haber toplam 12361 defa okunmuştur
KKTC de Kurban Rezaleti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans