Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rum istibaratı ve Mossad anlaşma yaptı
07 Kasım 2011 Pazartesi Saat 10:40

Rum istibaratı ve Mossad anlaşma yaptı

Güney Kıbrıs istihbaratının ve MOSSADın Türkiyeye karşı anlaştığı iddia edildi.

İsrail istihbarat servisi Mossad ileRum istihbarat servisi KİP arasında gizli anlaşma imzalandığı öne sürüldü.

RUM GAZETESİ YAZDI


Kathimerini gazetesinin haberine göre iki gizli servis elde ettikleri bilgilerle ilgili olarak sürekli iletişim halinde olacak. İki istihbarat servisininTürkiye'nin bölgedeki hareketleriyle ilgili de bilgi alışverişinde bulunacağı ileri sürülüyor.

İKİNCİ ANLAŞMA KİP VE MOSSAD ARASINDA


Milliyet'ten Sefa Karahasan'ın haberine göre, Rum Kathimerini gazetesi, İsrailCumhurbaşkanı Simon Peres'in geçtiğimiz hafta Güney Kıbrıs'a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında iki önemli gizli anlaşma imzalandığını yazdı. Birinci anlaşmanın iki ülke arasında askeri ve savunma alanlarında işbirliğine ilişkin unsurlar içerdiğini, diğerinin ise Mossad ile KİP arasında sürekli bilgi alış- verişinde bulunulması olduğunu kaydetti.

TÜRKİYE'YE KARŞI BİRLİK


Güney Kıbrıs ve İsrail'in ayrıca arama ve kurtarma alanında ortak tatbikatlar gerçekleştirmelerinin de gündemde olduğunu belirten gazete, Rum Savunma Bakanı İliadis'in yakın zamanda Tel Aviv'i ziyaret edeceğini yazdı. İsrail'le yapılacak doğalgaz anlaşmasının Güney Kıbrıs'ı, "Türkiye gibi dış tehditler karşısında" güçlendireceğini savunan Mahi gazetesi ise, Güney Kıbrıs'ı ciddiye almayan Türkiye'nin İsrail gibi dev bir askeri gücü gözardı edemeyeceğini iddia etti. Rum Kesimi'ni ziyaret eden ilk İsrailCumhurbaşkanı olan Şimon Peres, Türkiye ve doğalgaz arama çalışmaları konusunda "İsrail ne kimseyi tehdit edecek, ne de kimseden tehdit kabul edecek" demişti.

Bu haber toplam 1579 defa okunmuştur
Rum istibaratı ve Mossad anlaşma yaptı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans