Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC Turizminde umutlar 2012 ye ertelendi
07 Kasım 2011 Pazartesi Saat 20:11

KKTC Turizminde umutlar 2012 ye ertelendi

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, elbirliğiyle çalışılması halinde turizmdeki hedeflerin gerçekleştirileceğine işaret ederek, “2012, Kuzey Kıbrıs için 2011’den daha iyi olacak” dedi.

Üstel, hava yolundaki çeşitliliği daha da ileriye götürmeyi hedeflediklerine dikkat çekerek,  ulaşımın önünün açılması halinde İngiltere piyasasındaki payı büyütme hedefine daha kolay ulaşılacağını söyledi.

Londra’da bulunan Ünal Üstel, Excel Sergi Merkezi’ndeki Londra Turizm Fuarı’nı ziyaret etti ve KKTC standında görev yapan sektör temsilcileriyle görüştü. Üstel, fuar alanının önünden geçen KKTC posterleriyle kaplı geleneksel taksiler “black cab”larda da incelemelerde bulundu ve şoförlerle sohbet etti.

Üstel’e ziyaretinde KKTC Londra Temsilcisi Kemal Köprülü, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, Özel Kalem Müdürü İlgen Bağcıer, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Londra Turizm Koordinatörü Kadir Doruhan eşlik etti.

Ünal Üstel’in ziyaretini heyetle birlikte gelen gazetecilerin yanı sıra Londra’da görev yapan Türk medya kuruluşlarının temsilcileri de izledi

“ULAŞIMDAKİ ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRACAĞIZ”

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, fuar alanında yaptığı açıklamada, turizm fuarlarının en büyüğünde sektör temsilcileriyle birlikte tanıtım kampanyasını sürdürdüklerini söyledi.

Üstel, KKTC’nin en büyük pazarlarından İngiltere’den gelen turist sayısındaki gerilemenin önüne geçebilmek için, kampanyalara hız verdiklerini ve bu gayreti sürdüreceklerini belirtti.

Ünal Üstel, turizmde gerçekleştirdikleri her yeni girişimde Rum lobisiyle karşı karşıya kaldıklarını kaydetti.

Tüm dünyayı etkileyen global ekonomik krizin yanı sıra KTHY uçuşlarının durmasıyla KKTC’de de birtakım sıkıntılar yaşandığını kaydeden Üstel, 2012’de hava yolundaki çeşitliliği daha da ileriye götürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Üstel, “Hava yolundaki çeşitliliği daha da ileriye götürmemiz halinde İngiltere piyasasındaki payımızı büyütme hedefine daha kolay ulaşacağız… 2012’de ulaşımın da önünü açacağız” dedi.

Bu yöndeki çalışmalarına da değinen Üstel, önümüzdeki günlerde değişik havayolu şirketlerinin İngiltere’den Kuzey Kıbrıs’a uçmasını sağlayacaklarını kaydetti.

“TAKSİLERİ KUZEY KIBRIS İLE GİYDİRDİK”

Turizm Bakanı Ünal Üstel, Londra’daki tanıtım kampanyası çerçevesinde taksileri tamamıyla Kuzey Kıbrıs ile giydirdiklerini söyledi.

Üstel, önümüzdeki günlerde daha da çoğalacak olan taksilerin bir yıl boyunca Londra sokaklarında dolaşacağını ve KKTC’yi tanıtacağını belirtti.

“320 TANE TÜRK VE İNGİLİZ SEYAHAT YAZARIYLA BİR ARAYA GELDİK”

Üstel, dün akşam gerçekleştirdiği temaslara da değinerek, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte Britanya Seyahat Yazarları Derneği’nin resepsiyon ve yemeğinin sponsorluğunu üstlendiklerini anımsattı.

Ünal Üstel, oldukça görkemli geçen ve faydalı temaslarda bulundukları geceden dolayı Türkiye Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’a da teşekkür etti. KKTC’nin ilk defa böyle bir resepsiyonda yer aldığına işaret eden Üstel, toplam 320 tane Türk ve İngiliz seyahat yazarının bir araya geldiği etkinliğin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Üstel, yemekte yapılan konuşmalarda da KKTC’nin ön plana çıkarıldığını kaydetti.

Bu haber toplam 12857 defa okunmuştur
KKTC Turizminde umutlar 2012 ye ertelendi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans