Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC Reklamları İngiltere yi süsleyecek
08 Kasım 2011 Salı Saat 17:42

KKTC Reklamları İngiltere yi süsleyecek

İngilterenin başkenti Londrada düzenlenen Dünya Turizm Fuarı’nda (WTM) standıyla yer alırken, fuara katılan Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, standa ilginin büyük olduğunu ifade etti.

KKTC, Londra'nın doğusundaki Excel fuar alanında yapılan fuarda büyük standıyla Türkiye'nin standının yanında yer aldı. KKTC'den çok sayıda otel ve seyahat acentesinin temsil edildiği fuarda A.A'ya konuşan Turizm Bakanı Üstel, "Geçmişte Londra pazarında düşüş yaşadık ancak 2012 yılının KKTC için çok iyi olacağına inanıyorum" dedi. Üstel, KKTC ile ilgili Londra'da daha etkin tanıtım yapma kararı aldıklarını da vurguladı.

Londra'nın simgesi olan siyah taksilerin KKTC reklamlarıyla giydirildiğini belirten Üstel, "120 tane siyah taksiyi bir seneliğine KKTC ile giydirdik. Bu taksilerin içini de KKTC ile ilgili el broşürleriyle donattık" dedi.

Yine Londra'nın simgesi olan 50 adet kırmızı belediye otobüsünün üzerinde de KKTC reklamlarının yer alacağını söyleyen Üstel, böylece KKTC'nin Londra'da daha etkin bir şekilde tanıtılacağını kaydetti. KKTC'ye direkt uçuşların yapılamamasının turizme etkisine ilişkin bir soru üzerine Üstel, şöyle konuştu:

"Anavatanımız Türkiye dışında direkt uçuş yapamıyoruz. Karşımızda Güney Kıbrıs var ve Güney Kıbrıs lobileriyle güçlüdür ve her tarafa baskı yapıyor. Dolayısıyla Kuzey Kıbrıs'ı tanımadıkları için Avrupa'dan kalkan bir uçak direkt Ercan Havaalanına inemiyor."

2011'de yeni bir sistem başlattıklarını ve örneğin Londra'dan kaldırılan charter uçaklarla Türkiye'ye sadece yarım saat beklemeli uğranarak KKTC'ye devam edildiğini belirten Üstel, "Bu yıl bunun çok faydasını gördük. 13 yeni ülkeden bunu başlattık" dedi.

Birçok ülkenin katıldığı, her yıl Londra'da yapılan ve dün başlayan Dünya Turizm Fuarı (WTM) 10 Kasım'da sona erecek.

Bu haber toplam 11593 defa okunmuştur
KKTC Reklamları İngiltere yi süsleyecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans