Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamu-Sen, Hükümeti ihanetle suçladı
09 Kasım 2011 Çarşamba Saat 12:09

Kamu-Sen, Hükümeti ihanetle suçladı

Kamu-Sen, “her yıl milyonlarca dolar kâr eden K-PET gibi önemli bir kurumun el çabukluğuyla ve önceden planlanarak belli bir adrese yok pahasına teslim edilmesinin” ülkeye ihanet olduğunu kaydetti.

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş yazılı açıklamasında, “kâr eden ve stratejik önemi bulunan değerlerin kapalı kapılar arkasında bir bir peşkeş çekilmeye devam edildiğini” savundu.


KTHY, DAK ve DAİ’nin ardından KIB-TEK, TÜK ve Kooperatif’in sırada beklediğini kaydeden Özkardaş, Kıbrıs Türk Petrolleri’nde ise “tam bir tiyatro oyunu oynandığını” öne sürdü.


“Bayram öncesi çıkılan ve süresi çok kısa tutulan K-PET ihalesinde ilgili bakan yurt dışındayken düğmeye basılmasının gerçek mi, yoksa oyunun bir parçası mı olduğunun ilerleyen günlerde anlaşılacağını” kaydeden Özkardaş, “Bakan gerçekten devre dışı bırakılmışsa, artık o koltukta oturması hiç de etik olmaz” dedi.


K-PET’in zarar etmediğini, stratejik öneme sahip olduğunu ifade eden Özkardaş, yaşananlardan sonra halkın zihninde soru işaretleri oluştuğunu ve hükümetin inandırıcılığının sıfıra indiğini kaydetti.


“HALK İRADESİNİ GERİ İSTİYOR”


Özkardaş, şunları kaydetti:


“Her yıl milyonlarca dolar kâr eden böylesi önemli bir kurumun el çabukluğuyla ve önceden planlanarak belli bir adrese yok pahasına teslim edilmesi ülkemize yapılan bir ihanettir. Yapılan bunca hıyaneti de ne yazık ki ülkeyi kurtarmak adına yaptıklarını yüzleri kızarmadan söyleyebiliyorlar.


Yeter artık; halkın cebinden alıp yandaşlarınıza peşkeş çekmelerinize sabrımız kalmadı. Artık halk iradesini geri istiyor...”

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
Kamu-Sen, Hükümeti ihanetle suçladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans