Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
K-Pet ve Bayiler güçlerini birleştirdi
09 Kasım 2011 Çarşamba Saat 14:12

K-Pet ve Bayiler güçlerini birleştirdi

K-PET açılan ihalenin ardından ortak toplantı yapan bayiler ve çalışanların sendikası Petrol-İş, “haklara ve ortak çıkarlara gelecek saldırılara karşı eylem dahil tüm yasal yollara başvuracaklarını” açıkladı.

K-PET bayileri adına Levent Çağdal ve Petrol-İş sendikası adına Levent Şentan imzasıyla yayımlanan ortak açıklamada, “K-Pet üzerine son bir aydır sürdürülen spekülasyonlar ve Kurban Bayramı arifesinde adrese teslim görüntüsünde K-Pet hisselerinin ihaleye çıkılması K-Pet’ten ortak ekmek yiyen K-Pet bayi ve K-Pet çalışanlarında huzursuzluk yaratmıştır” denildi.


İhalenin takvimlenmesi ve işleyiş sürecinin şaibeli olmaktan kurtulamadığı belirtilen ortak açıklamada, “kurulduğu günden bu güne kadar kurumsal yapısı ve kaliteli yakıt ikmali sonucu halkın güvenini kazanan K-Pet’in bu yapısının bozulmasına, K-Pet çalışanları ve bayilerinin onay vermeyeceği” vurgulandı.


Hükümetten ne yaptığını tatminkar şekilde kamuoyuna açıklamasını isteyen bayiler ve çalışanlar, haklarına ve ortak çıkarlarına gelecek saldırılara karşı birlikte hareket etme ve eylem dahil tüm yasal yollara başvurma kararlılıklarını duyurdu.

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
K-Pet ve Bayiler güçlerini birleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans