Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ercan da 170 Bin TL lik soygun
10 Kasım 2011 Perşembe Saat 09:28

Ercan da 170 Bin TL lik soygun

Ercan Devlet Havaalanı’nda önceki akşam 22.20 sularında, kısa bir süre önce işten çıkarılan Derviş Özdemir, Unifree Duty Free isimli iş yerine girerek yaklaşık 170 bin TL’yi çaldı

Derviş Özdemir’in hırsızlık olayını gerçekleştirdikten sonra dün gece 02.30 sularında sınır kapısından adanın güneyine geçiş yaptığı öğrenildi. Soygun anı dakika dakika güvenlik kamerasına kaydedildi. Kayıtlar polisin elinde


İŞ YERİNE TAVANDAN GİRDİ… Derviş Özdemir’in havaalanı giriş kartını iade etmediği için havaalanına kolaylıkla girdiği, Unifree Duty Free isimli iş yerinin yanındaki depodan girdikten sonra asma tavandan aşağıya atladığı tespit edildi


Ercan Devlet Havaalanı yolcu çıkış salonu önceki akşam büyük bir hırsızlığa ev sahipliği yaptı. Ercan Devlet Havaalanı’nda önceki akşam 22.20 sularında, kısa bir süre önce işten çıkarılan Derviş Özdemir, Unifree Duty Free isimli iş yerine girerek yaklaşık 170 bin TL’yi çaldı.


Yaklaşık bir bir hafta önce işten çıkarılan Derviş Özdemir’in dün gece 02.30 sularında sınır kapısından adanın güneyine geçiş yaptığı öğrenildi.


Hırsızlık anı dakika dakika güvenlik kamerasına kaydedilirken, Özdemir’in olaya karıştığı görüntülerden tespit edildi. Polis, güvenlik kayıtlarına el koydu.


Havaalanının en güvenli bölgesi olan yolcu çıkış salonuna yolcular çıkış, işlemlerinin ardından geçebilirken, duty free mağazalarında çalışan personel de Sivil Havacılık Dairesi tarafından verilen güvenlik katlarını kullanarak geçiş yapabiliyor.
Özdemir’in işten durdurulmasına rağmen güvenlik kartına el konmaması, soygunu gerçekleştirmesine yardımcı oldu.


Kim tarafından korunuyor?


Çok sayıda güvenlik görevlisinin bulunduğu Ercan yolcu çıkış salonunda, Özdemir’in bu kadar rahat hareket etmesi dikkat çekti.


Uzun süre burada çalışan Özdemir’in soygunu planlı bir şekilde gerçekleştirdiği düşünülüyor. Polis, suç ortağı olup olmadığını araştırıyor.


Özdemir’in hırsızlık anı dakika dakika kayda alınırken, aynı anda fark edilmemesi dikkatlerden kaçmadı.


Duty freeye tavandan girdi


35 yaşındaki Derviş Özdemir’in havaalanı giriş kartını iade etmediği için havaalanına kolaylıkla girdiği, Unifree Duty Free isimli iş yerinin yanındaki depodan girdikten sonra asma tavandan aşağıya atladığı tespit edildi.


Derviş Özdemir, Unifree Duty Free isimli iş yerinin kasasından yaklaşık 170 bin TL tutarında döviz ve TL çaldı.


Hırsızlık an ve an kameralardan tespit edildi


Unifree Duty Free çalışanlarının olayı fark etmesi üzerine havaalanındaki kamera kayıtları incelendiğinde, olayı Derviş Özdemir’in yaptığı açıklandı.


Planlayarak mı girdi?


Unifree Duty Free isimli iş yerinde kısa bir süre öncesine kadar çalışan Derviş Özdemir’in hırsızlık olayını planlayarak mı yaptığı merak ediliyor.


Ercan Devlet Havaalanı’nda çok sayıda iş arkadaşı olan Derviş Özdemir’in arkadaşları, kamera kayıtları incelenirken hırsızlığı işleyen kişinin o olduğunu görünce büyük bir şok yaşadı.

Aranan şahıs ilan edildi


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün aranan şahıs ilan ettiği Derviş Özdemir’in resmi ve kimlik bilgileri tüm sınır kapılarına gönderilirken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.


Hırsızlık işleminin ardından yaklaşık dört saat sonra, Özdemir’in Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığı tespit edildi.

Bu haber toplam 1837 defa okunmuştur
Ercan da 170 Bin TL lik soygun Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans