Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rumlar, KKTC nin ilanını kınadı!
11 Kasım 2011 Cuma Saat 08:40

Rumlar, KKTC nin ilanını kınadı!

Simerini haberi Meclis Sahte Devleti Kınıyor... Kıbrıs Sorununa Adil Çözümdeki Israrını İlan Ediyor başlığıyla yansıttı.

Fileleftheros Girne kökenli Rumların örgütlü bulunduğu "Özgür Girne" isimli örgütün, KKTC'nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle 15 Kasım Salı günü saat 19.30'da örgütün Lefkoşa'nın Rum kesimindeki binasında "İşgal bölgelerindeki yasadışı rejim: Geçersiz, yasadışı ve işgalin boyunduruğu altındaki idare" konulu bir panel düzenleyeceğini haber verdi.


Panelde baş konuşmacı olacak EDEK Onursal Başkanı Vasos Lissaridis'in "Kıbrıs'a mücadeleci katkılarından" dolayı onurlandırılacağını yazan gazete, örgütün, ilgili açıklamasında "yabancılar, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin ve siyasi parti başkanlarının iki bölgeli iki toplumlu federasyondaki haksız ısrarından cesaret alarak işgal bölgelerindeki Türk Oluşturucu Ortak Devleti'ni olgu kabul ediyor görünüyorlar" denildiğine işaret etti.


Düzenleyecekleri etkinliğin amacının, bu yöndeki değerlendirme ve beklentileri yalanlamak olduğuna işaret edilen açıklamada özetle şunlar yer aldı:


"Yerli ve yabancı herkesi, biz göçmenler için işgal bölgelerinde bir devlet var olmadığı, sadece işgal, yasadışı, savaş suçu kanına bulanmış, bize karşı işlenen suçların ve yasa dışılığa meşruiyet kazandırmak isteyen Türkler ve diğerlerinin esiri tutulduğumuz bir şey vardır. Çocuklarımıza, Ankara'ya ve onun yayılmacı emellere ipotek edilmiş bir gelecek bırakmak istemiyoruz."

Bu haber toplam 11172 defa okunmuştur
Rumlar, KKTC nin ilanını kınadı! Haberi

YORUMLAR
mehmet adıgüzel
ırkçı rumlar
rum devleti kontrolu altında.türkleri katlettiğinizi.çocukları öldürüp banyo küvetine doldurduğunuzu ne çabuk unuttunuz.ege ve akdenizde kalan tek türk topluluğa lütfen dokunmayın
11 Kasım 2011 Cuma Saat 09:18

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans