Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağış:Rum Yönetimi budalaca davranıyor
11 Kasım 2011 Cuma Saat 15:04

Bağış:Rum Yönetimi budalaca davranıyor

Bağış, Rum yönetiminin şımarıklığının Kıbrıs sorununun çözülmemesinde en büyük etken olduğunu kaydederek, ABdeki kalan 26 üyenin budalaca davranan Kıbrıs Rum yönetimini uyarmasını istedi.

Estonya Dışişleri Bakanlığı'nda Türkiye'nin AB üyelik süreciyle ilgili konferans veren Bağış, AB'deki ortaklarına enerji faslını engelleyen Kıbrıs Rum kesimine açıkça ''Bunu yaparak Avrupa'nın çıkarlarına zarar veremezsin'' demesi gerektiğini belirtti.


Bağış, ''BM sürecindeki kapsamlı çözüm müzakerelerinin en kritik döneminde eğer varsa petrol oradan kaçıyormuş gibi hemen sondaja başlayarak basitçe provokasyon yapan'' Kıbrıs Rum kesiminin kabadayılık yaparak süreci rehin alamayacağını vurguladı.


Bağış, bir başka soru üzerine, ''Dürüst olmak gerekirse Avrupa'nın parasının peşinde değiliz. Türkiye, AK Parti iktidarındaki son 9 yılda AB parası alan birçok ülkeden daha fazla yollar, okullar ve havaalanları inşa etti. Son 9 yılda tarıma onlardan daha fazla yatırım yaparak tarımsal üretimimizi 3'e katladık. Türkiye, AB üyeliğinin kendisine çok fazla ekonomik fayda sağlayacağı hissini taşımıyor'' dedi.


Türkiye'nin AB üyeliğinin iki taraf için de kazan-kazan ilişkisi olduğunu vurgulayan Bağış, AB içinde bazı dar görüşlü çevrelerin de bunu anlaması için biraz daha bekleyeceklerini ifade etti.

Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur
Bağış:Rum Yönetimi budalaca davranıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans