Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksici Katilleri Hapiste
12 Kasım 2011 Cumartesi Saat 08:30

Taksici Katilleri Hapiste

Taksici Hasan Kaşıkçıer’i bıçaklayıp, kafasına taşla vurarak öldüren Adnan Öz ile Fatih Yılmaz, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Güzelyurt’ta taksicilik yapan Kahramanmaraşlı Hasan Kaşıkçıer’i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayıp, kafasına taşla vurarak öldürmekle suçlanan Adnan Öz ve Fatih Yılmaz’la ilgili soruşturma tamamlandı. Zanlılar teminat talebi ile dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


SORUTURMA TAMAMLANDI: Teminat duruşmasında, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığı belirtilerek, zanlıların KKTC’de ikamet izinlerinin ve kalacak yerlerinin olmadığına vurgu yapıldı. Ayrıca, zanlıların ikişer gönüllü ifade verdiği ve suçlarını kabul ettiği de belirtilerek, 3 ay süre ile cezaevine gönderilmeleri talep edildi.HASPİTE BEKLEYECEKLER: 21 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen “taammüden adam öldürme”, “adam öldürme” “kasti hasar” “kanunsuz bıçak taşıma ve tasarruf” suçlarından dolayı 20 gün süre ile poliste tutuklu bulunan zanlılar, yargılanıncaya kadar 3 ay süre ile cezaevine gönderildi.CİNAYETİ ORTAKLAŞA İŞLEDİLER: Zanlılar Adnan Öz ve Fatih Yılmaz, 21 Ekim akşamı saat 21.00 sıralarında tartıştıkları Hasan Kaşıkçıer’i 23 yerinden bıçaklamış, ardından kafasına taşla vurarak tamamen etkisiz hale getirmişti. Yapılan soruşturmada zanlıların, Kaşıkçıer’e olan borçları yüzünden tartıştıkları öğrenilmiş, bıçaklama işlemini gerçekleştiren asıl kişinin Adnan Öz olduğu, Yılmaz’ın ise Kaşıkçıer’in kafasına taşla vurduğu ortaya çıkmıştı. Öte yandan zanlılar Tepebaşı Bölgesi’nde Kaşıkçıer’i katlettikten sonra yürüyerek Güzelyurt’ta gitmişlerdi.

Bu haber toplam 1832 defa okunmuştur
Taksici Katilleri Hapiste Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans