Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maliye Bakanı Tatar Halkla Dalga Geçiyor!
13 Kasım 2011 Pazar Saat 12:47

Maliye Bakanı Tatar Halkla Dalga Geçiyor!

TDP, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın ekonominin UBP hükümeti döneminde yüzde 11 büyüdüğü yönünde açıklama yaptığını ve bunun “halkla dalga geçme” olduğunu savundu.

TDP Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, yaptığı açıklamada en önemli ekonomik büyüme göstergesi olan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) rakamlarının, Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) tarafından 2008 yılından beri açıklanmadığını iddia etti ve Tatar’a ekonomik büyüme rakamını nasıl bulduğunu açıklama çağrısında bulundu.


Ekonomik büyümenin GSYH yanında devlet harcamalarına, iç tüketime ve yatırım rakamlarına da bakılarak hesaplanabileceğine işaret eden Kutalmış, enflasyonun arttığı, Türk Lirasının değer kaybettiği, devlet harcamalarının kısıldığı, yatırımların durma noktasına geldiği bir noktada Maliye Bakanı Tatar’ın yıl sonuna kadar yüzde 11’lik  ekonomik büyüme sağlanacağı açıklamasının halkla dalga geçme anlamına geldiğini ileri sürdü.


UBP hükümetinin belli bir zümreyi koruma altına aldığını da savunan Kutalmış, dar gelirli vatandaşın ekonomisinin daha da daraldığını ve ekonomik zorluk yaşadığını ifade etti.

Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
Maliye Bakanı Tatar Halkla Dalga Geçiyor! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans