Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖRP Dağılıyor, 8 Kişi istifa etti
13 Kasım 2011 Pazar Saat 14:55

ÖRP Dağılıyor, 8 Kişi istifa etti

Özgürlük ve Reform Partisi’nden 8 yöneticinin, istifa edip Demokrat Parti’ye katıldığı bildirildi.

DP’den yapılan açıklamaya göre, ÖRP’nin Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Alanlı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şahin Sapsızoğlu, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Çağatan, Gazimağusa İlçe Başkanı Hüseyin Erden, İskele İlçe Başkanı Yakup Sadıker, İskele İlçesi İdari Amiri Mutlu Şeker ve Gençlik Kolları Başkanı ile Gazimağusa İlçe İdari Amiri İlker Erden DP’ye katıldı.

DP Genel Merkez binasında katılım dolayısıyla gerçekleşen törende, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın yanı sıra, Genel Sekreter Bengü Şonya, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak, DP’li Belediye Başkanları ile Gazimağusa ve İskele İlçe Başkanları da yer aldı.

SERDAR DENKTAŞ

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, burada yaptığı açıklamada, önemli olanın gönül birliği ile hep birlikte daha iyiye doğru yürüyebilmek, ülke ve ülke insanının refah seviyesini çok daha yükseklere çıkarmak olduğunu belirtti.

Denktaş, ülkede temiz siyaseti destekleyen, dürüstlüğe, doğru yolda yürümeye ve devlete sahip çıkma idealine inanan insanların, partisine her geçen gün çok daha fazla sahip çıkarak DP’nin haklılığını ispat etme, duruşunun doğruluğunu onaylamanın dışında güçlerine güç kattığını kaydetti.

Geçmişte DP’den ayrılarak ÖRP’ye katılanların bugün yuvaya dönüş heyecanı yaşadığını, bununla birlikte ÖRP ile siyasete başlayan isimlerin DP’nin yanında olma isteğini taktirle karşıladığını ifade eden Denktaş, “Eski, yeni bundan böyle hep beraber kol kola yürüyeceğiz. Çünkü başka çaresi yok. İnsanımızın tavrımızı, çocuklarımızın geleceğini iyileştirmek için sürdürmeliyiz” dedi.

ALANLI

Denktaş’ın konuşmasının ardından söz alarak DP’ye katılma gerekçesini açıklayan Hüseyin Alanlı da, “Bizler ÖRP’nin üst kademe yöneticileri olarak bugün gelinen şartlarda ülkenin mevcut durumuna baktığımız zaman UBP hükümetinden bu ülkede becerisizlik ve talandan başka hiçbirşey göremediğimizden ve gelinen şartlar içerisinde ÖRP’nin bu hükümete ‘dur’ diyebilecek politikalar üretmekten yoksun bir yapıya girmiş olmasından dolayı ekip olarak sağın parlayan yıldızı olan, önerileri ve projeleri ile bu halka gelecek ile ilgili güven veren ve bunun yanında tabii ki bizlere de güven veren DP’ye katılma kararı aldık” dedi.

ŞAHİN SAPSIZOĞLU

DP’den ayrılarak ÖRP’ye geçen ancak yeniden DP’ye dönen Şahin Sapsızoğlu da, geçmişte ÖRP’ye katılma nedenlerinin başında belediye ve bölge halkının çıkarları olduğunu, ancak şimdi pişman olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 1901 defa okunmuştur
ÖRP Dağılıyor, 8 Kişi istifa etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans