Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meral Eroğlu, Müzakerelerden herkes yoruldu
15 Kasım 2011 Salı Saat 17:06

Meral Eroğlu, Müzakerelerden herkes yoruldu

Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu, KKTC’nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Girne Rocks Otel’de konuklar onuruna çay partisi düzenledi.

Çay partisine Eroğlu’nun yanı sıra, Meclis Başkanı Hasan Bozer’in eşi Sonay Bozer, Başbakan Küçük’ün eşi Gülin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın eşi Yıldız Atalay, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Sevil Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri Temsilcisi Hava Orgeneral Mehmet Erten’in eşi Münevver Erten, kuvvet komutanlarının eşleri Ferhan Huduti ve Canan Daysal, Büyükelçi Halil İbrahim Akça’nın eşi Emine Akça, bakan eşleri, milletvekilleri, devlet kurumlarından kadın temsilciler, çeşitli kadın örgütleri ve Lions kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu partinin başında yaptığı konuşmada, bu sabah açılan sergiye atıf yaparak, Kıbrıs Türkü’nün “ipek kozası” gibi yaşadığı onca güçlük ve zorluğa rağmen yavaş yavaş örerek bugünlere geldiğini, artık Kıbrıs’ta kalıcı ve Kıbrıs Türklerinin haklarını koruyan bir anlaşma beklediğini dile getirdi.

Kendilerinin aile olarak beş kuşak mücadele geçirdiğini ve şu anda altıncı kuşağın aynı mücadele içinde yaşadığını belirten Eroğlu, Kıbrıs Türkünün zor günler geçirdiği dönemlerde hep Anavatan Türkiye’nin yetişmesini beklediğini kaydetti.

İngiliz sömürge döneminden bahsederek, “Bizler sömürge çocuklarıyız” diyen Eroğlu, bayrak, Atatürk ve Anavatan sözlerinin anılmadığı zamanlarda Kıbrıslı Türk gençlerin Türkiye’nin milli bayramlarının hepsini kutladıklarını, şimdi de kendi Cumhuriyet ve bayrağına sahip olduğunu kaydetti.

Eroğlu, Anavatan’ın mücadele yıllarında Kıbrıs Türklerine Kızılay vasıtasıyla yaptığı yardımlar da dahil olmak üzere, bugüne kadar verdiği tüm desteğin unutulmayacağını ve unutturulmayacağını da dile getirdi.

Müzakere sürecinden herkesin yorulduğunu, artık bir son bulmasını ve Kıbrıslı Türklerin özgür ve demokratik haklarını koruyan bir barışa ulaşılmasını istediklerini belirten Eroğlu, gelecek nesillere iyi, kaliteli ve huzurlu bir yaşam bırakılması adına bunun önemli olduğunu ifade etti.

Eroğlu, “Görüşmeler bir an önce neticelensin...Herkes artık huzurlu bir hayat beklemektedir... Bayrağımız altında devletimizle ‘özgürüz’ diyebildiğimiz topraklarda yaşayalım... Verdiğim mesajların burada kalmaması ve Anavatan’a da yansıması adına...” ifadelerini de kullandı.

Bu haber toplam 11605 defa okunmuştur
Meral Eroğlu, Müzakerelerden herkes yoruldu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans