Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Berberler yeni çalışma saatlerine tepkili
17 Kasım 2011 Perşembe Saat 15:16

Berberler yeni çalışma saatlerine tepkili

Gazimağusa’da berberler, yeni çalışma saatlerine itiraz etti.

0’a yakın berber, topladıkları  50 imzayla Gazimağusa Çalışma Dairesi’ne giderek eski çalışma saatlerine dönülmesini ve kaçak berberlerle mücadele edilmesini talep etti.

Yeni düzenlemeyle berber dükkanlarının haftanın 7 günü açık olduğunu kaydeden berberler, eski uygulamada olduğu gibi perşembe günleri saat 13. 00’ten sonra ve pazar günleri berber dükkanlarının kapalı olmasını istiyor.

Berberler, yeni uygulamada resmi dairelerdeki işlerini yapabilme ve hafta sonları aileleriyle vakit geçirebilme imkanı  bulunmadığını belirtiyor.

YILDIZ

Berberlerden Yener Yıldız yaptığı açıklamada,  Gazimağusa’da Cuma Pazarı  perşembe gününe alındığı için Berberler Birliği Başkanı Nihat Ramazanoğlu’nun şahsi hareket ederek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurduğunu ve  berberlerin çalışma saatlerinde değişiklik yapılmasını sağladığını kaydetti.

Yıldız, Berberler Birliği Başkanı Ramazanoğlu’nun Yönetim Kurulu kararı olmaksızın böyle bir başvuruda bulunduğunu savunarak, 3 hafta önce uygulamaya geçen yeni düzenlemeden berberlerin haberi dahi olmadığını söyledi.

Yıldız, kaçak  berberlerin, esnaf olmayan, vatandaş olmayan kişilerin berber dükkanı açarak, haksız rekabete yol açtıklarını ve berberlerin haklarını yediklerini söyledi.

ZORLU

25 yıllık berber olduğunu söyleyen Doğan Zorlu da, çalışma saatlerinde eski uygulamaya dönülmesini istediklerini, bu konuda ilgili makamlardan destek beklediklerini belirtti.

BAŞARAN

Erol Başaran da, berber dükkanı açmak için aranan şartların belli olduğunu vurgulayarak, bu şartlara uymayan ve meslekten olmayan kişilerin berber dükkanı açtığını, kaçak berberlerin haksız rekabete yol açtığını kaydetti.

Bu haber toplam 1938 defa okunmuştur
Berberler yeni çalışma saatlerine tepkili Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans