Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yasin Uçar ı vuran zanlıya 4 yıl hapis
19 Kasım 2011 Cumartesi Saat 10:38

Yasin Uçar ı vuran zanlıya 4 yıl hapis

Yasin Uçan’ı bacaklarından ve belinden vuran Fuat Yılmaz’la ilgili karar açıklandı

Girne’de 31 Mayıs 2011 akşamı Patara Sitesi’nde, Yasin Uçan’a silahlı saldırı düzenleyerek belinden ve bacaklarından yaralayan ve kısa bir süre içerisinde Girne Polis Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışması sonucu Girne Turizm Limanı’nda bir restoranda yakalanan Fuat Yılmaz 4 yıl hapse mahkum edildi.


Başkan Bahar Saner, Kıdemli Yargıç Türkay Saadetoğlu ve Yargıç Musa Avcıoğlu’ndan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin baktığı davada iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.


Sanık hakkında oybirliğiyle alınan kararı Başkan Bahar Saner okudu. Saner kısaca olgulara değindi. Sanık Fuat Yılmaz’ın, 31 Mayıs 2011 tarihinde saat 21.30 sıralarında, Yasin Uçan’ı, işletmeciliğini yaptığı “Gymnasium” isimli spor merkezi önünde 7 kez ateş edip bacaklarından 2 kez ve belinden 1 kez vurarak yaralanmasına sebep olduğunu belirten Saner, sanık Fuat Yılmaz’ın, polis ekipleri tarafından, Girne Limanı’ndaki bir işletmede olaydan yaklaşık 17 saat sonra bulunduğunu kaydetti.


Saner, polislerin Fuat Yılmaz’ı, belinde olayda kullandığı 7.65 milimetrelik tabancasıyla birlikte yakaladığının altını çizdi.

Suç çok ciddi


Sanığın aleyhine getirilen davaların ciddi ve ağır suçlar olduğuna dikkat çeken Başkan Bahar Saner, adam yaralama suçunun ömür boyu hapislik gerektiren bir suç olduğuna dikkat çekti. Bu tür suçların toplum düzenini bozduğuna ve gerginliğe yol açtığına değinen Saner, sanığa verilecek olan cezanın hürriyeti bağlayıcı bir ceza olmasına karar verdiklerini belirtti.


Heyet Başkanı Bahar Saner son olarak meseleyle ilgili tüm hususları titizlikle değerlendirdiklerini söyleyerek, sanığı mahkum olduğu davalardan 4 yıl süreyle hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Bu haber toplam 11770 defa okunmuştur
Yasin Uçar ı vuran zanlıya 4 yıl hapis Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans