Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saner, Özelleştirmede kararlıyım!
25 Kasım 2011 Cuma Saat 20:41

Saner, Özelleştirmede kararlıyım!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, telekomünikasyon hizmetlerinin özelleştirilmesinde kesin kararlı olduğunu ve bugünlerde AB’yle birlikte son noktayı koyacaklarını açıkladı.

Saner, “(Telekomünikasyonda) Hizmetlerin özelleştirilmesinde kesin kararlıyım. Bu konuda bugünlerde AB’yle birlikte son noktayı koyacağız” dedi.


Daha sonra yeniden söz alan CTP Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, New Jersey türü oto korkuluklar yerine daha esnek korkuluklar kullanımının yaygınlaştığını belirterek, bakanın yorumunu sordu.


Yolların aydınlatılmasının çok güzel olduğunu ancak elektrik faturaları ödenmezse KIB-TEK’e yük bineceğini kaydeden Fellahoğlu, Gönyeli çemberinde ve Lefkoşa’da yaşanan trafik sıkışıklığının nasıl giderileceğiyle ilgili de önerilerini sıraladı.


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, New Jersey tipi oto korkulukların daha güvenli olduğunu; metallerin kaza anında insanların sıkışmasına yol açabildiğini söyledi.


Trafik kazalarının ihmal ve ihlalden kaynaklandığını kaydeden Saner, “Türk toplumu olarak ihmal ve ihlalden hoşlanıyoruz” dedi.


Daha sonra telefon şebekelerinin geliştirilmesinde kullanılmak üzere 500 bin TL eklenmesiyle 149 milyon 710 bin 335 TL’ye ulaşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesi oyçokluğuyla onaylandı ve bugünkü çalışmalar saat 18.30’da tamamlandı.


Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, 2012 bütçesiyle ilgili son toplantısını salı günü yapacak. Komite salı günkü toplantısında Mahkemeler, Kamu Hizmet Komisyonu, Ombudsman bütçeleri ile Maliye Bakanlığı ve Gelirler bütçesini görüşecek, ardından da 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın tamamını oylayacak.


Pazartesi günü ise Meclis Genel Kurulu toplanacak.

Bu haber toplam 11078 defa okunmuştur
Saner, Özelleştirmede kararlıyım! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans