Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kthy battı, Özür Diledik!
25 Kasım 2011 Cuma Saat 20:45

Kthy battı, Özür Diledik!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, “Kthy… hatayı kabul ettik…özür diledik…”

KTHY ile sebep değil sonuç ilişkisi içinde olduğunu ve mesaisini buna harcadığını; özür dileyen de ilk bakan olduğunu ifade eden Saner, 26 Ocak’ta bir protokol imzalandığını; THY Yönetim Kurulu Başkanı’nın da 30 Mart’ı hedef gösterdiğini söyledi.


Saner özetle “Evet bir hataydı belki ama 175 filoluk bir uçak şirketinin YK Başkanı ‘biz bunu birlikte uçuruyoruz’ dedikten sonra ben de 30 Mart’ı telaffuz ettim. Hatayı kabul ettik ve özür diledik. Eğer kaynak bulunsa, bu şirketin uçması için her türlü idari altyapı hazırlandı. Türkiye’de seçim yasaklarından bir gün önce yönetmelik bile değişti. İş maddiyata dayandığı için olmadı” dedi.


CAS’ın ayrılmasına itiraz edildiğini ama bugün en azından orada çalışanların evlerine ekmek götürebildiğini kaydeden Ersan Saner, Geçitkale Havalimanı’na uçuş olmadığı için yatırım yapılmadığını belirtti.

Bu haber toplam 11096 defa okunmuştur
Kthy battı, Özür Diledik! Haberi

YORUMLAR
TAYLAN ŞENDUR
Neden Battı
Sayın Saner özür dilemekle günah çıkarmaya çalışıyor sanırım ama KTHY nin TC Hükümeti ile yaptığı kurtarma anlaşmasına neden uymadıklarını neden açıklayamıyor. KTHY nin batmasına en büyük neden sendikanın CAS a geçirilmek istenen elemanları korumasına ve KKTC Hükümetinin buna göz yuması sonucu anlaşmaya uymayarak kağanmasına nedne olmuştur. Sayın Saner gerçekleri açıklamanın zamanı gelmedi mi sizce özür yetmez
03 Aralık 2011 Cumartesi Saat 15:19

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans