Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atalay, KKTC En verimli yılını yaşıyor
26 Kasım 2011 Cumartesi Saat 09:56

Atalay, KKTC En verimli yılını yaşıyor

Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da, bugün gerçekleştirilen toplantının önemine vurgu yaparak, OSB’lerin önemli sanayi üsleri olduğunu söyledi.

Huzurla, dayanışma ve işbirliği içinde ekonominin arzulanan düzeye ulaştığını kaydeden Atalay, TC ile KKTC’nin, bulundukları sorunlu bölge içinde, istikrarlı iki ülke olduklarına işaret etti. Atalay, TC Devleti olarak KKTC’nin daha güçlü ve daha kararlı bir şekilde ilerlemesi için daima yanında olacaklarını kaydetti.


Yatırım danışma konseyi toplantının da KKTC’de yapılacağını söyleyen Atalay, KKTC’de yatırım daha fazla nasıl teşvik edilip artırılır çalışması yapacaklarını belirtti. KKTC’nin en verimli yılını yaşadığını kaydeden Atalay, KKTC’nin yükseköğrenimde bir marka haline geldiğini ifade etti.


Atalay, dünyanın pek çok yerinde ekonomik kriz varken, Türkiye’nin başarıyla yola devam etmesinin kolay olmadığına işaret ederek, kararlılık ve istikrarın bunda büyük rolü olduğunu söyledi.


Atalay, bu başarılarını KKTC ile paylaştıklarını ve Yavruvatan’daki programın başarıyla devam ettiğini belirtti.


Kıbrıs’ın çevresindeki enerji kaynaklarının tartışıldığı bir dönemde Enerji Zirvesi’nin KKTC’de yapılmasının sembolik bir değer taşıdığına işaret eden Atalay, Türkiye’nin ada çevresindeki enerji kaynaklarıyla ilgili hassasiyetinin devam ettiğini söyledi.

Bu haber toplam 11238 defa okunmuştur
Atalay, KKTC En verimli yılını yaşıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans