Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTÖS ve KTOEÖS eylem alışkanlığından yine vazgeçmiyor
01 Aralık 2011 Perşembe Saat 09:59

KTÖS ve KTOEÖS eylem alışkanlığından yine vazgeçmiyor

Öğretmen sendikalarının grev ve eylemleri bugün de sürüyor.

KTÖS, başta öğretmen eksikliği olmak üzere eğitimdeki sorunların çözülmesi talebiyle bugün Karaoğlanoğlu, Alasya ve Mehmetçik ilkokullarında grev yapıyor. Daha önce grev yapılacağı duyurulan Karakum ve İskele anaokullarında ise eksiklikler giderildiği için grev yapılmıyor.


Öğretmenler, Karaoğlanoğlu İlkokulu’nda 08:00 - 11:00, Alasya İlkokulu’nda 08:00 - 12:40 ve Mehmetçik İlkokulu’nda 08:00 - 09:20 saatleri arasında uyarı grevi yapıyor.


VELİLER BAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPACAK


Öte yandan Karaoğlanoğlu İlkokulu Okul Aile Birliği, bugün saat 11.00’de Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde eylem yapacak.


TİCARET LİSESİ ÖĞRETMENLERİ HASPOLAT’A DESTEĞE GİTTİ


KTOEÖS ise, Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan ilahiyat bölümüne tepkisini hem bu okulda hem de Haydarpaşa Ticaret Lisesi’ndeki grevle sürdürüyor. Ticaret Lisesi öğretmenleri topluca Haspolat’a giderek meslektaşlarının eylemine destek verdi.


Grev, Haspolat Meslek Lisesi’nde 08:00 - 12:30, Haydarpaşa Ticaret Lisesi’nde ise 08:00 - 11:30 saatleri arasında uygulanıyor.


“BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”


KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, TAK muhabirine yaptığı açıklamada, Haspolat Meslek Lisesi’nde ilahiyat bölümü açılmasını kabul etmeyeceklerini yineleyerek,  “Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.


Bakanlığın toplumu bölmek için uğraştığını savunan Gökçebel, “dini, kültürü, sosyal yapısıyla hümanist ve aydın bir toplum olan Kıbrıs Türk halkının hoşgörülü de olduğunu ancak tepeden dayatmalarla toplumun dinci - laik, Türkiyeli - Kıbrıslı, Türk - Kürt gibi bölünmelerle Türkiye’de yıllardır süren çatışmaların benzerlerinin içine çekilmek istendiğini” öne sürdü.


Gökçebel, “Buna müsaade etmeyeceğiz. Bu sadece aydın öğretmenlerin değil, tüm toplum kesimlerinin sorunudur” diye konuştu.

Bu haber toplam 11175 defa okunmuştur
KTÖS ve KTOEÖS eylem alışkanlığından yine vazgeçmiyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans