Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTHY larını Hangi şirket satın almak istiyor?
02 Aralık 2011 Cuma Saat 07:56

KTHY larını Hangi şirket satın almak istiyor?

İngilterede tescilli Kuzey Kıbrıs Havayollarının Türkiyede özel bir havacılık şirketi ile anlaştığı haberi dün medyaya yansıdı.

Bu şirketin Kuzey Kıbrıs'ı İngiltere'ye ve dünyaya bağlayacağı iddia edildi.


Ayni Kaynak bir şirketin havayolu şirketi olabilmesi için "AOC" denilen belgeye sahip olması gerektiğine vurgu yaptı ve söz konusu şirketin elinde böyle bir belge bulunmadığını ileri sürdü.


Havacılık konusunda uzman olan kaynak "AOC" belgesi alabilmenin maliyetinin çok pahalı olduğuna da işaret ederek "Diyelim ki söz konusu şirket bu begeyi aldı yine İngiltere'den KKTC' ye uçamaz" dedi.


Ayni kaynak ilginç bir de iddiayı ortaya attı ve şunları söyledi:


Aslında Kuzey Kıbrıs'a uçacağı söylenen şirket Kuzey Kıbrıs Hava Yolları değil. Şu anda Kuzey Kıbrıs'a uçmakta olan bir şirket bu işin arkasında. Onlar şimdiki uçaklarını boyayıp sadece isim değiştirme hedefindeler. Bu aşamada kim olduklarını da gizliyorlar. Belki de piyasada bir nabız yoklaması yapıyorlar. Hedef ise kendi uçaklarını boyayıp millete bunu Kuzey Kıbrıs Hava Yolları olarak satmak. Halka Kuzey Kıbrıs'ın bayrak taşıyıcısı olduklarını söyleyerek onları yanıltmak suretiyle bundan ticari yarar sağlamak. Boya parasına Kuzey Kıbrıs Hava Yolları olmak gibi bir kandırmacanın peşindeler..


KTHY battıktan sonra neler yaşandı?


Anımsanacağı gibi KTHY'nin batması sürecinde hükümet Atlasjet'le ortaklık kurulması yönünde adımlar atmış Atlasjet bir süreliğine KTHY yolcularını İngiltere'den Kıbrıs'a taşımıştı.


Daha sonra Kıbrıslı Türk İşadamlarının girişimi ile THY'nin de ortak olacağı Kuzey Kıbrıs Havayolları kurulması yönünde çalışamalar yapıldı. Bu çalışma devam ediyor.


Bu arada KTHY battıktan sonra çalışanları sokakta kaldı. Hava-Sen'in tüm ısrarlı girişimlerine rağmen KTHY çalışanlarına hükümet gerekli ilgiyi göstermedi..

Bu haber toplam 11529 defa okunmuştur
KTHY larını Hangi şirket satın almak istiyor? Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans