Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
92 Öğrenciye burs imkanı
02 Aralık 2011 Cuma Saat 14:41

92 Öğrenciye burs imkanı

Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi, 92 öğrencinin daha burs hakkı elde ettiğini açıkladı.

Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Kavaz yazılı açıklamasında, 2011 - 2012 Öğretim Yılı için burs müracaatında bulunan öğrencilerin burs başvuru forumlarının değerlendirilmesine devam edildiğini belirterek, değerlendirilmesi tamamlanan öğrencilerden burs hakkı elde eden 92 öğrenci ile geliri kriter üstü olan 9 öğrenci belirlendiğini kaydetti.


Değerlendirme sonuçlarına göre, burs hakkı elde eden öğrencilerin ivedi olarak Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi’ne başvuru yapıp dosya tamamlamaları gerektiğini belirten Kavaz, dosya tamamlama işlemini geç yapan öğrencilere geriye dönük burs ödemesi yapılmayacağını bildirdi.


Kavaz, gelir yönünden kriter üstü olanların bir defaya mahsus olmak üzere Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi’ne itiraz edebileceklerini belirterek, “İtirazların gecikmeden zamanında yapılması esastır” dedi.


Burslu olup da bursları kesilen ara sınıf öğrencilerinin burslarının devamı için eksik belgelerini ivedilikle tamamlamaları gerektiğini de hatırlatan Kavaz, burslara ilişkin sonuçların www.mebnet.net adresinden de takip edilebileceğini kaydetti.

Bu haber toplam 1904 defa okunmuştur
92 Öğrenciye burs imkanı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans