Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş, Ekonomik istikrar bizim dönemimizde sağlandı
09 Aralık 2011 Cuma Saat 19:24

Denktaş, Ekonomik istikrar bizim dönemimizde sağlandı

Serdar Denktaş, “DP’li dönemlerde ülkede ekonomik istikrarın sağlandığını, muhalefette oldukları dönemlerde ise krizler yaşandığını” söyledi.

Denktaş, “ ‘Ekonomi yüzde 10 büyüdü diyorlar’… Ya biz bu memlekette yaşamıyoruz, ya onlar hayal aleminde yaşamaktadır” dedi.


DP’den yapılan açıklamaya göre, dün gerçekleştirilen DP Lefke İlçe Kongresi’nde başkanlığa Özkan Mavioğlu atandı.


Denktaş kongrede yaptığı konuşmaya, “korkunun hakim olduğu” bir dönemde büyük bir cesaret göstererek kongreye katılanlara teşekkür ederek başladı.


Özellikle Lefke gibi birçok sorunla boğuşan bölgelerdeki insanların daha ürkek ve korkak davrandığını savunan Serdar Denktaş, DP’nin kurulduğu 1992 yıllarında da bu korkunun hakim olduğunu öne sürdü.


DP’nin tuttuğu yolun doğru, duruşunun düzgün, attığı adımların doğru olduğunun halk tarafından da görüldüğünü ifade eden Serdar Denktaş, “DP’li dönemlerde ülkede korkunun olmadığını ve DP’nin korkutanların korkusu ve korkunun panzehiri olduğunu” söyledi.


Denktaş, “Bunu bilerek hareket ettiğimiz müddetçe, inanarak yürüdüğümüz müddetçe aynen Anadolu’da, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, aynen 1974 öncesi TMT’nin bir avuç insanla verdiği mücadele gibi, bu bir avuç inanmış ve cesur insanın başarıya ulaşacağı kesindir. Bundan hiç şüpheniz olmasın” dedi.


“UBP’yi sert bir dille eleştirerek, tek alternatifin DP olduğunu” savunan Denktaş, “Sorunları çözmek yerine sorun üstüne sorun üreterek yoluna devam eden bir UBP ile karşı karşıyayız. Bütün bu başarısızlıklarının, ülkenin ekonomik ve sosyal yapısını bozan bütün bu beceriksizliklerinin yanında, bir de halkın etrafına yeniden korku çemberini sarmaya çalışıyorlar” şeklinde devam etti.


Serdar Denktaş, “zorunlu” sebeplerden dolayı DP Kurultayı’nın 8 Ocak’a alındığını belirterek, DP’nin dimdik ayakta durduğunu gösteren bir demokrasi şöleni gerçekleştireceklerini ve gereken her yere gerekli her türlü mesajı vereceklerini söyledi.


DP’nin yükselişinin durdurulmaya çalışıldığını savunan Denktaş, “Bu yükselişi kimse durduramayacak. İktidara iktidarcılık oynamak için değil, istikrar için talibiz” dedi.


“DP’Lİ DÖNEMLERDE EKONOMİK İSTİKRAR SAĞLANDI”


Denktaş, DP’li dönemlerde ülkede ekonomik istikrarın sağlandığını, muhalefette oldukları dönemlerde ise krizler yaşandığını söyledi. Denktaş, “’Ekonomi yüzde 10 büyüdü diyorlar’… Ya biz bu memlekette yaşamıyoruz ya onlar hayal aleminde yaşamaktadır” dedi.


Denktaş, şöyle devam etti:


“Biz de iş bildiğimizi iddia ediyoruz. Tecrübemizle, hazırlığımızla, ekibimizle, geçen dönem de hazırdık, bu dönem daha da hazırız. Onun için hiç çekinmeden, utanmadan göğsünüzü gere gere çıkıp dışarıda DP’liyim diyerek yapılan her eleştiriye cevap vermenizi isterim”.


Serdar Denktaş, “Eğer biz kendi üzerimize düşeni yapmaya başlarsak, Türkiye ile ilişkiler çok daha iyi bir noktaya gider. Ayakta durmak için ne yaptık ki? Dünyanın bize saygı duyması için ne yaptık? Sadece istedik. Gün geldi” dedi.


Denktaş, “UBP ve CTP’nin yaptığı hatalar yüzünden tarihte ilk kez Kıbrıs Türkü ve Anadolu insanının arasının açıldığını” savundu.


Serdar Denktaş, Türkiye’den kiminle görüşmek isterlerse rahatlıkla görüşebildiklerini, söylediklerinin dinlendiğini belirtti.


DİĞER KONUŞMALAR VE SEÇİM


Serdar Denktaş’ın ardından DP Lefke İlçesi eski Başkanı Mehmet Adem ile DP Lefke İlçe Başkanlığı’na adaylığını koyan Özkan Mavioğlu birer konuşma yaptı.


Faaliyet raporu ve mali raporun okunup oybirliğiyle oylanmasının ardından gerçekleştirilen seçimde DP Lefke İlçe Başkanlığı’na oybirliğiyle tek aday olan Özkan Mavioğlu seçildi.


İlçe Yönetim Kurulu’na ise Rahme Öğütveren, Oktay Fenman, Kazım Fedakar, Kubilay Geçit, Gazanfer Doğramacı, Bedir Kuyumcu, Hüseyin Kaşif, Salih Öznaçar, Ali Çorumlu, Ekrem Özuysal ve Uğur Taşar getirildi.


Parti Meclisi üye adaylıklarına ise Mehmet Adem ve Haydar Aşan seçildi.

Bu haber toplam 11407 defa okunmuştur
Denktaş, Ekonomik istikrar bizim dönemimizde sağlandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans