Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üst düzey bedelli askerlik toplantısı
17 Aralık 2011 Cumartesi Saat 02:05

Üst düzey bedelli askerlik toplantısı

“Bedelli Askerlik Yasası”nda yapılması tasarlanan değişiklikler, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında yapılan üst düzey toplantıda değerlendirildi.

Cumhurbaşkanlığı’nda öğleden sonra yer alan, Başbakan İrsen Küçük, üst düzey askeri yetkililer ve diğer ilgililerin de katıldığı toplantıda, “Bedelli Askerlik Yasası”nın KKTC vatandaşlarının daha geniş anlamda yararlanabileceği bir içeriğe kavuşturulması için yapılan çalışmalar üzerine duruldu.


BRT’nin haberine göre, toplantıda, Yasada değişikliğe gidilmesine olumlu yaklaşılırken; hükümetin ilgili mercilerle işbirliği içinde gerekli teknik çalışmaları yapması kararlaştırıldı.

Bu haber toplam 1922 defa okunmuştur
Üst düzey bedelli askerlik toplantısı Haberi

YORUMLAR
mağdur türk
TÜRKİYEDE KİLER NE OLACAK
Binlerce mağdur Türkiye’de yaşayan KKTC vatandaşı askerlik sorunu nedeniyle vatanına giriş yapamamaktadır . Yurt dışında bulunan KKTC vatandaşları sayısı tahminlerin çok çok üstündedir . En çokta Türkiye’de yaşamaktadır . Bu gerçeği artık yetkililerin görmesi gerekmektedir . Türkiye’de bir çok alanda tıp, bankacılık, sanat , bilişim vs- bir çok başarılı Kıbrıs kökenli insan yaşamaktadır. Bu konuda bir kamoyu oluşturmak adına http://www.bedellias
20 Aralık 2011 Salı Saat 18:19

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans