Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyal Sigortalar kurumu batıyor
20 Aralık 2011 Salı Saat 22:10

Sosyal Sigortalar kurumu batıyor

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 114 milyon 728 bin 482 TL’lik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesini oyçokluğuyla kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, oylamadan önce eleştirileri yanıtlamak üzere yaptığı konuşmada, oldukça üretken geçen toplantıda dile getirilen eleştirileri değerlendireceğini söyledi. Ünverdi, toplumda en iyi noktaya ulaşmak için birlikte çalışacaklarını kaydetti.


Toplu iş sözleşmeleri konusunda Maliye Bakanlığı ile birlikte üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydeden Ünverdi, Asgari Ücret Komisyonu’nda süreleri biten üyelerle ilgili atamaların hazırlık aşamasında olunduğunu belirtti.


Bakanlığın, çok geniş kapsamlı bir bakanlık olduğuna ve herkesi doğduğu andan itibaren kucakladığına işaret eden Ünverdi, bundan dolayı herekse büyük görev düştüğünü söyledi.


Ünverdi, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun ciddi bir batakta olduğunu ifade ederek, bu konuda halka en az yansıyacak ve çalışanların haklarını geriye götürmeyecek şekilde çalışacaklarını bildirdi.


Uzlaşı kültürüyle hareket edeceklerini kaydeden Ünverdi, sosyal güvenlik sisteminin herkese hakkaniyetle hizmet vereceğini söyledi. Ünverdi, en çok uzlaşı kültürüne önem verip, bu yönde hareket etmeye özen gösterdiklerini ifade etti.


Şerife Ünverdi, primlerde yapılan düzenlemenin, prim artışı şeklinde değil, İhtiyat Sandığı primleri ile Sosyal Sigortalar priminin yer değiştirmesi şeklinde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.


Ünverdi, danışma meclisinin iki kez toplanarak, tavsiye nitelikli karar sunduğunu da dile getirdi.


Şerife Ünverdi’nin konuşmasının ardından Genel Kurul, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesini oyladı ve oyçokluğuyla kabul etti.


Meclis daha sonra Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesini ele almaya başladı.

Bu haber toplam 1687 defa okunmuştur
Sosyal Sigortalar kurumu batıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans