Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC 2012 ye grevle girecek
25 Aralık 2011 Pazar Saat 09:45

KKTC 2012 ye grevle girecek

Ekonomik Örgütler Platformu (EÖP), başta elektrik zammı olmak üzere ekonomik gelişmeleri değerlendirmek üzere dün sabah Ticaret Odası’ndaki toplantıda sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Kıbrıs Türk İş Adamları Derneği, Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’ndan oluşan Ekonomik Örgütler Platformu’nun Dönem Başkanı ve Otelciler Birliği Başkanı Mehmet Dolmacı, tüm kesimlerin katılımıyla yeni bir yol haritası belirlemeyi hedeflediklerini söyledi.


Toplantı öncesi TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Dolmacı, elektrik zammının sadece turizmi olumsuz etkilemekle kalmadığını, ülke geneline büyük darbe vurduğunu belirterek, “Bu hane halkı için de, turizm, sanayi, tarım için de geçerli. O yüzden bütün sivil toplum örgütleriyle bir yol haritası belirlemeye çalışacağız” dedi.


Dolmacı, ülkenin ekonomik krizden geçtiğini belirterek, toplumun sahipleneceği birçok ortak noktada iş birliği yaratarak hükümetin ve siyasilerin dikkatini çekmek istediklerini ifade etti.


Elektrik zammına karşı sürdürdükleri 10 dakika karanlık eyleminin 15 Aralık’ta tamamlandığını hatırlatan Mehmet Dolmacı, yeni yıldan itibaren yeni eylemlerin gündeme geleceğini bildirdi.


Dünkü toplantıdan karar da çıkabileceğini, ama öncelikli amaçlarının birlikteliği sağlamak, ortak çıkarlar doğrultusunda hareket etmek olduğunu anlatan Otelciler Birliği Başkanı Mehmet Dolmacı, “Elektrik ve enerji tüm ülkenin sorunu. Tüm kesimler sahiplenmeli. Sadece bir kesimle bir eyleme gitmek doğru değil. Biz toplumun tümüyle kararlar üretmek istiyoruz” diye konuştu.
Toplantıya Ekonomik Örgütler Platformu yanında, Üreticiler Platformu üyesi örgütler ile diğer bazı örgütler de katılıyor.

Bu haber toplam 11211 defa okunmuştur
KKTC 2012 ye grevle girecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans