Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ktös eylemlere devam ediyor
28 Aralık 2011 Çarşamba Saat 15:45

Ktös eylemlere devam ediyor

KTÖS, askıya aldığı grevleri yeniden başlatacağını açıkladı. Sendika, yarın, 08.00-09.20 saatleri arasında Gönyeli İlkokulu’nda grev yapacak.

KTÖS, yazılı açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığının devlet okullarını gözden çıkardığını iddia ederek, Bakanlığın ders yılı ortasına gelinmesine rağmen, okullardaki öğretmen eksikliğini gidermek bir yana, yasaya aykırı düzenleme yaparak, okullardaki eğitim hizmetlerini bozmaya yöneldiğini öne sürdü.


Açıklamada şöyle denildi:


“KTÖS olarak, üç haftadan bu yana öğretmen eksikliğini giderme yönünde bakanlık tarafından verilen sözleri dikkate alarak iyi niyet göstergesi olarak, grev ve eylemleri askıya almamıza karşın herhangi bir gelişme olmaması, eylemleri gündemimize alma zorunluluğu doğurmuştur. Bu çerçevede Gönyeli İlkokulu’ndan görevlendirme adı altında hukuka aykırı olarak görev yeri değiştirilen müdür muavininin görevine iadesi için yarın saat 08:00-09:20 saatleri arasında uyarı grevi yapılacak, ardından da 2 Ocak 2012 tarihinden itibaren Karaoğlanoğlu İlkokulu başta olmak üzere grevlerimiz yaygınlaştırılarak devam edecektir.”

Bu haber toplam 1689 defa okunmuştur
Ktös eylemlere devam ediyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans