Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçişleri Bakanlığı, İsmet Felek kararında hatamızı düzelttik
30 Aralık 2011 Cuma Saat 11:43

İçişleri Bakanlığı, İsmet Felek kararında hatamızı düzelttik

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, İsmet Felek’in, “ailesinin tamamının burada olması ve eşinin KKTC yurttaşı olması” nedeniyle ülkeye serbestçe giriş yaptığını açıkladı.

Açıklamada, İsmet Felek’e 15 Temmuz 2010 tarihinde sehven konan ülkeye girişi yasağı, söz konusu şahsın 2004 yılından beri KKTC vatandaşı ile evli olmasının tespit edilmesiyle, 27 Aralık 2010 tarihinde kaldırıldığına da dikkat çekildi.


İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, bir gazetede yer alan haberlerle ilgili açıklamasında,Muhaceret Dairesi Müdürlüğü’nce yapılan inceleme sonunda, İsmet Felek’in, 14 Mart 2004 tarihinde Larnaka doğumlu Ayşe Balta ile evlendiği ve 3 Kasım 2004 doğumlu çocukları bulunduğu tespiti yapıldığı kaydedildi.


1999 yılında ihraç edilen İsmet Felek’in, KKTC vatandaşı bir şahışla evli olması nedeniyle 14 Aralık 2005 tarihli Bakanlar Kurulu kararı sonucu, KKTC’ye giriş yasağının kaldırıldığına işaret edilen açıklamada, sözkonusu şahsın, TC devletiyle imzalanan Hukuki, Ticari ve Cezai Konularda Adli Yardımlaşma, Tanıma ve Tenfiz, Suçluların Geri Verilmesi ve Hükümlülerin Nakli Sözleşmesine uygun olarak 12 Temmuz 2010 tarihinde Türkiye’ye teslim edildiği belirtildi.


Açıklama şöyle devam etti:


“Türkiye Cumhumhuriyeti’ne yargılanmak üzere tutuklanıp, gönderilen yabancı uyruklu kişilere, KKTC vatandaşı ile evli olanlar hariç, ülkeye yeniden girişlerini engellemek amacıyla giriş yasağı konması, ülkemizde  genel bir uygulamadır. İsmet Felek’e 15 Temmuz 2010 tarihinde sehven konan ülkeye girişi yasağı, söz konusu şahsın 2004 yılından beri KKTC vatandaşı ile evli olmasının tespit edilmesi ile, 27 Aralık 2010 tarihinde kaldırılmıştır. İsmet Felek ailesinin tamamının burada olması ve eşinin KKTC yurttaşı olması sebebiyle ülkeye serbestçe giriş yapmıştır.Bakanlığımız geçmişte yapılan bir hatayı böylelikle  üzeltmiştir”

Bu haber toplam 1822 defa okunmuştur
İçişleri Bakanlığı, İsmet Felek kararında hatamızı düzelttik Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans