Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
60 KTHY Çalışanı çarşamba iş başı yapacak
30 Aralık 2011 Cuma Saat 13:13

60 KTHY Çalışanı çarşamba iş başı yapacak

Başbakan İrsen Küçük, eski KTHY çalışanlarından en ihtiyaçlı olduğu saptanan 60’ının Pazartesi günü çağrılacağını ve Çarşamba günü de işbaşı yapacağını açıkladı.

Başbakan Küçük, bugün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin soruların yanıtlarken, iflas edip kapatılan eski KTHY’nin işsiz kalan çalışanlarının en ihtiyaçlı olan 60’ının 4 Ocak 2012’den itibaren çeşitli devlet dairelerinde işe başlayacağını bildirdi.


Mayıs ayında iktidara geldiklerini ve Haziran’da KTHY’nin devre dışı kaldığını kaydeden Başbakan Küçük, 280 personeli bulunan şirketin acil ihtiyaçlı olan 60’ının istihdamı için listelerin hazırlandığını; sözlerini tutacaklarını; Pazartesi günü çağrılacak bu kişilerin 4 Ocak Çarşamba günü işe başlayacağını kaydetti.


Geri kalanların özelleştirme yasası kapsamında, geçici madde uyarınca işe alınacağını daha önce de söylediğini belirten Başbakan Küçük, devlete yeni istihdam edileceklerin geçmişe göre biraz daha düşük baremle başlamasına yönelik de bir yasanın yürürlüğe girdiğini hatırlattı ve KTHY eski çalışanlarının mağdur olmaması için Özelleştirme Yasası’nın geçici maddesi uyarınca çalışma yıllarının dikkate alınacağını anlattı.

Bu haber toplam 1533 defa okunmuştur
60 KTHY Çalışanı çarşamba iş başı yapacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans