Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC de Yılbaşı hazırlıkları tamam
31 Aralık 2011 Cumartesi Saat 14:03

KKTC de Yılbaşı hazırlıkları tamam

Yeni yıla saatler kaldı. Tüm dünya gibi Kuzey Kıbrıs da 2012’ye hazırlanıyor.

Gerek kıyafet gerek yiyecek alışverişleri nedeniyle özellikle şehirlerdeki alış-veriş merkezlerindeki hareketlilik ve yoğunluk devam ediyor.


Vatandaşların yeni yılı sorunsuz karşılaması amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da polis ve belediyeler gerekli önlemleri aldı.


Ülke genelinde oteller yeni yılı ortalama yüzde 75 dolulukla karşılayacak. Yeni yıl nedeniyle yarın Merkezi Cezaevi’nde açık görüş yapılacak.


Başkent Lefkoşa’da yeni yıl kutlamaları çerçevesinde 27 Aralık Salı gününden başlayarak bir dizi sokak dinletisi gerçekleşti.


Gazimağusa’da ise halk Gazimağusa Belediyesi tarafından düzenlenen gelenekselleşmiş Namık Kemal Meydanı’ndaki etkinlikle yeni yılı karşılayacak.


Polis Genel Müdürlüğü ülke genelinde yeni yılın sorunsuz karşılanmasını sağlamak amacıyla gerekli önlemleri aldığını kaydetti. Polis Genel Müdürü Günay Özan, önlemleri yayımladığı yeni yıl mesajında kamuoyuna duyurdu.


ÖZAN’IN MESAJI


Polis Genel Müdürü Günay Özan, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda, tüm halkın yeni yılını kutlarken, Polis Örgütü’nün  huzur ve güvenlik için, dün olduğu gibi bugün de çağın değişen koşullarına ayak uydurabilecek şekilde kendisine şekil verdiğini belirtti.


Özan tüm polis memurlarının, hizmet verdiği vatandaşlarının hafızasında güler yüzlü ve şefkatli bir polis bırakabilme gayreti içinde hareket ettiğine işaret ederek, polisin, insan haklarına saygılı, demokratik, sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olduğunu ve bundan gurur duyduğunu kaydetti.


Özan, Polis Genel Müdürlüğü’nün bu bilinçle görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini; bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğine vurguladı.


ACİL TELEFONLAR 24 SAAT HİZMET VERMEYE DEVAM


“Siz değerli halkımıza bugüne değin hep özveriyle hizmet etme gayreti içerisinde olduk. Önümüzdeki yıllarda da ayni şevk ve özveriyle görev yapmaya devam edeceğiz. Acı tatlı pek çok olayın yaşandığı bir yılı geride bırakarak yeni bir yıla taze umut ve heyecanla girmenin hazırlığı içerisindeyiz. Bu vesileyle polis örgütü olarak, yeni yıl kutlamalarının huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesini sağlamak için her türlü tedbiri alarak, önlemlerimizi en üst seviyeye çıkarmış bulunmaktayız” ifadelerini kullanan Özan, Polisin ülke genelinde,  gelecek şikayet ve yardım taleplerini değerlendirmek; anında hizmet verebilmek maksadıyla “155 POLİS İMDAT”, “199 İTFAİYE”, “156 ALO NARKOTİK” ve diğer telefon hatlarıyla 24 saat halkın hizmetinde olacağını belirtti.


Polis Genel Müdürü Günay Özan, geride kalmakta olan 2011 yılında ölümlü trafik kazalarının yine ülke gündemini meşgul ederek herkesi üzüntüye boğduğunu işaret ederek, “Trafik kazalarına dur diyebilmek için, aldığımız tedbirler yanında, siz değerli halkımızın da bu mücadelede bizlere destek olacağınıza inanıyorum. Sizin, ailenizin, sevdiklerinizin ve diğer vatandaşlarımızın hayatını tehlikeye düşürmemek için yeni yıl kutlamaları nedeniyle yoğunlaşacak trafikte, yolun konumunu dikkate alarak gerekli dikkat ve özeni göstererek araç kullanınız” dedi.


Özan, vatandaşlardan kesinlikle alkollü ve süratli araç kullanmamalarını da isteyerek, araç kullanacakların mutlaka trafik kurlarını uyması konusunda daha hassas davranmasını, araç kullanırken cep telefonuyla konuşulmaması bir şey yiyip içilmemesi gerektiğini hatırlattı.


ATEŞLİ SİLAH YASAK


Sürücülerin önceliğinin “hız yapmak değil, gideceğiniz yere sağlıklı gitmek olmasını” isteyen Özan, tüm uyarılara karşın yeni yıl kutlamalarında ateşli silah kullanılmakta olduğunu, bu davranışın yasalara aykırı olduğunu  yineledi.


Özan, mesajına, “Uyarılarımıza rağmen, ateşli silah kullanarak başkalarının hayatını tehlikeye atanların, tutuklanacağını ve haklarında yasal işleme gidileceğini belirtmek isterim” diye devam ederek, “Sevincinizin üzüntüye dönüşmemesi için, suç işleyen kişileri derhal en yakın polis karakoluna bildiriniz. Unutmayınız ki, yaşam hakkı her şeyin üzerindedir ve bunu kimsenin elinizden almasına asla izin vermeyin” dedi.


Özan, istenmeyen üzücü olayların meydana gelmemesi amacıyla halkı sağduyulu davranmaya, kurallara uymaya ve polise yardımcı olmaya davet ederek, “Tüm halkımızın yeni yılını, şahsım ve örgütüm adına içtenlikle kutlar, 2012 yılının devletimize ve milletimize sağlık, mutluluk ve barış getirmesini temenni ederim” dedi.OTELLERDEKİ DURUM


Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KTOB) Koordinatöre Ayşe Dönmezer’den alınan bilgiye göre, yeni yıl gecesi için Birlik üyesi 87 oteldeki doluluk oranı ortalama yüzde 75 olacak.

Dönmezer, ülkede genellikle kış ayları itibarıyla doluluk oranlarından belirli bir düşüş olduğunu ancak bu yıl geçen yıllara oranla doluluk oranında bir miktar artış olduğunu ifade etti.

KTOB’ye kayıtlı 51 otelde Aralık ayı doluluk oranının yüzde 50 ile yüzde 100  arasında gerçekleştiği kaydedildi.

Casinosuz otellerde aralık ayı doluluk oranının yüzde 27’ler düzeyinde olduğunu belirten Dönmezer, doluluk oranı yüzde 50 ile yüzde 100 arasında olan 51 otelin 36’sında doluluk oranının yüzde 100 olduğunu ifade etti.


BRT, DEVLET PİYANGOSU ÖZEL ÇEKİLİŞİ İLE “VİCTORİA SECRET” DEFİLESİNİ DE YAYINLAYACAK


Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), 2012’yi özel bir programla karşılıyor.

BRT’den yapılan açıklamaya göre, yeni yıl programında ülkenin ünlü sesleri, şovlar ve dans gösterileri Bayrak Haber’de yer alacak. Gecenin sürprizi ise saat 00.00’da yayınlanacak olan Victoria Secret Defilesi olacak. 500 bin TL ikramiyeli Devlet Piyangosu Yılbaşı Özel Çekilişi de saat 18.20’de Bayrak Haber’den canlı aktartılacak.

Yılbaşı gecesi Ecem, Meliz, Demet, Olga, Fisun ve Sibel, Grup Prestij ve Enter, Golden Steps Dans grubu, Kıbrıs Müzik Yolcuları, Serdar Kavaz, Utku Yerebakan , Ayhan Başkal, Fahriye Özay, Ziya Sencer, Asil Özgül, Kadir ve Işık, Kubilay ve Funda Aksoy, Mariem Cherref ve Rahmeli Soyer sahne alacak, ayrıca Nuran Gelinlik 2012 kreasyonları ile Oryantal Angel gösteri sunacak.

Bu haber toplam 11141 defa okunmuştur
KKTC de Yılbaşı hazırlıkları tamam Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans