Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım Bakanlığı, Konu Hür Eşşekler
03 Ocak 2012 Salı Saat 14:30

Tarım Bakanlığı, Konu Hür Eşşekler

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nda düzenlenen toplantıda Karpaz’da bulunan hür eşekler konusu ele alındı.

Bakan Ali Çetin Amcaoğlu, Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz, ilgili sivil toplum örgütlerinin yetkilileri ve bakanlık müdürleri katıldı.


Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, üreticilerin hür eşeklerin kendilerine verdikleri zararlarla ilgili şikâyetleri bulunduğunu, eşeklerin trafik kazaları dâhil birçok konuda tehlike yarattığını belirtip sivil toplum örgütleriyle bu konuyu görüşmek istediğini, niyetin hiçbir zaman itlaf olmadığını, eşeklerin daha sağlıklı yetişip bölgeye olan zararlarının indirilmesi konusunun ele alma için bir araya gelindiğini söyledi.


Amcaoğlu, hayvan sayısını dikkate alarak eşeklerin yaşamlarını özgürce sürdürebilecekleri, yaşam koşullarını en iyi şekilde devam ettirecek bir alanın planlanmasıyla, yemleme, su gibi ihtiyaçların sağlanacağını, bu konuyla ilgili her görüşe açık olduğunu söyledi.


Turizm açısından da değerlendirilebilecek önemli bir proje üzerinde durulduğunu aktaran Amcaoğlu, kontrol amaçlı geniş bir alanda aynı yaşam koşullarını sürdürebilmek için bir planlamaya gidileceğini, çevrenin her türlü faktörü dikkate alınarak yapılacak bir çalışma olacağını vurguladı.


Bakanlık açıklamasına göre, toplantıya katılan örgütler, bölgede bilimsel esaslar çerçevesinde projenin uygulanması gerektiğini, her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını, mutlaka çevre örgütlerinin de fikirleri alınarak projenin uygulanması gerektiğini ve projenin zamana yayılarak uygulanması gereken bir proje olduğunu belirttiler.

Bu haber toplam 1974 defa okunmuştur
Tarım Bakanlığı, Konu Hür Eşşekler Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans