Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sigorta affı başvuruları uzatıldı
06 Ocak 2012 Cuma Saat 03:29

Sigorta affı başvuruları uzatıldı

Ünverdi, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararla sigorta affı için başvuru süresinin 29 Şubat’a kadar uzatıldığını ve prim borçlarının en geç 30 Mart’a kadar ödenmesi gerektiğini belirtti.

Prim borçları için çıkarılan aftan yararlanma süresinin uzatılmasında, 6 Şubat’ta sona erecek olan Muhaceret Affı’nın dikkate alındığını kaydeden Ünverdi, “Amacımız; mağdur olan çalışanlarımıza, prim ödeme güçlüğüne düşmüş kişi ve kurumlara, gecikmiş prim ile gecikme zamlarını ödeyebilmeleri amacıyla, 29 Şubat 2012 tarihine kadar sigorta affından faydalanma fırsatı sunmaktadır” dedi.


Ünverdi bugün yaptığı yazılı açıklamada, Sigorta Affı’ndan yararlanmak isteyenlerin müracaatlarını Sosyal Sigortalar Dairesi bölge amirliklerine yapması gerektiğini ifade etti.


Muhaceret affı ve Sigorta affını sosyal ve ekonomik sıkıntıları azaltmak ve çalışma hayatında yeni bir sayfa açmak için yürürlüğe koyduklarını belirten Ünverdi, şöyle dedi:


“Ülkemizde ne yazık ki çeşitli sebeplerle kayıt dışı duruma düşmüş birçok çalışanımız ve prim borçlarını ödeyemeyen sigortalılarımız vardır. Ülkemizdeki çalışma hayatının kayıt altına alınabilmesi, çalışanlarımızın sosyal güvenlik sistemine dahil olması ve yasal güvenceyle korunması için, mağdur durumda olan tüm vatandaşlarımız aflardan faydalanmalı, geleceklerini tehlikeye atmamalıdır”.

Bu haber toplam 1696 defa okunmuştur
Sigorta affı başvuruları uzatıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans