Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Benzin zammıyla bütçe açığı kapatmaya çalışıyorlar
06 Ocak 2012 Cuma Saat 03:32

Benzin zammıyla bütçe açığı kapatmaya çalışıyorlar

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu; hükümeti, ekonomiyi büyüterek devlet gelirlerini artırmak yerine temel tüketim maddelerine zam yaparak bütçe açıklarını kapatmaya çalışmakla suçladı.

Yorgancıoğlu, “İki yılı aşkın bir süredir maaş ve ücretlerde herhangi bir artış yapmayan UBP Hükümeti, hayatın her alanını pahalandırmakta, insanlarımızın satın alma gücünü ve yaşam kalitesini geriletmektedir. Yasalarımıza göre her yıl iki kez belirlenmesi gereken asgari ücretin en son ne zaman belirlendiği neredeyse unutulmuştur” dedi.


Yorgancıoğlu, benzin zammıyla ilgili açıklamasında, zam kararlarının artık Ulusal Birlik Partisi Hükümeti’nin (UBP) gündelik işleri haline geldiğini savundu. Yorgancıoğlu, “Halkımız geçmiş UBP hükümetleri döneminde olduğu gibi her Çarşamba gününü yeni bir zam kararının alınacağı endişesi ile beklemektedir” iddiasında bulundu.


Özellikle elektrik ve mazota yapılan zammın üretimi pahalandırdığını ve yerli üreticilerin rekabet gücünü ortadan kaldırdığını kaydeden Yorgancıoğlu, şöyle devam etti:


“Bu kadar yıldır maaş ve ücretlere artış yapılmadığı halde her gün değişik bir temel tüketim maddesine zam yapılması insanlarımızı elektrik parasını ödeyemez; arabasına yakıtı eskisi gibi koyamaz; çocuğunun okul taksitini denkleştiremez; hasta olsa bile doktora gidemez duruma getirirken son yapılan zamlardan sonra, şimdi de ehliyet, seyrüsefer çıkaramama noktasına getirecektir.


Ulusal Birlik Partisi Hükümeti, kendi halkına eziyet eder bir noktaya gelmiştir. Toplumsal bütün kesimlerin feryadı bu eziyetin ifadesidir. Partimiz; bütün toplumsal kesimleri, UBP Hükümeti’nin aldığı ve halkımızın yararına olmayan bu zamları geri püskürtmek için birlik olmaya çağırmaktadır”.

Bu haber toplam 11161 defa okunmuştur
Benzin zammıyla bütçe açığı kapatmaya çalışıyorlar Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans