Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dp kurultayı toplandı
08 Ocak 2012 Pazar Saat 13:06

Dp kurultayı toplandı

Demokrat Parti’nin 8. Olağan Kurultayı, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda toplandı.

Kurultaya Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılıyor. Saat 10.45’te salona gelen Eroğlu, konuşma da yapacak. Eroğlu salona girişinde yapılan anonsta, “DP’nin desteğiyle Cumhurbaşkanlığı’na seçildiği ve müzakereleri başarıyla sürdürdüğü” belirtilerek, destek yinelendi.


Kurucu Cumhurbaşkanı’nın eşi, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın annesi Aydın Denktaş da kurultay konukları arasında yer alıyor.


DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, eşi Müge Denktaş’la birlikte KKTC, Türkiye ve DP bayrakları taşıyan gençlerle birlikte salona girdi ve delegeleri selamladı.


Kurultaya Türkiye’den katılan konukların adları da tek tek okundu ve alkışlandı.


Kurultayın yer aldığı Atatürk Spor Salonu’na Atatürk, Rauf Denktaş ve Serdar Denktaş posterleri yanında “Geçmişi düşün, geleceği seç, biz varız”; “Serdar Başkana inandık, partimize güvendik. Halkımız için çalışmaya söz verdik” sloganları içeren pankartlar asıldı.


KURULTAY GÜNDEMİ


Kurultay gündemine göre Genel Sekreter Bengü Şonya’nın açılış konuşmasından sonra divan Mehmet Erol Aktoprak başkanlığında oluşturuldu.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kurultaya gönderilen mesajlar okunacak.


Konuşmaların ardından kurultay kararları okunup oylanacak. Faaliyet ve mali raporların ardından tüzük değişiklikleri görüşülecek.


Kurultayda genel başkan, parti meclisi ve yüksek disiplin kurulu üyeleri için seçim yapılacak. Kurultay dilek ve temennilerle tamamlanacak.


Genel başkanlık için halen bu görevi sürdüren Serdar Denktaş’ın tek aday olduğu açıklanmıştı.


KONUKLAR


DP 8. Olağan Kurultayı’na Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yanında CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, TDP Genel Sekreteri Esat Varoğlu, UBP Genel Sekreter Yardımcısı Ali Kandulu ve bazı sendikalarla sivil toplum örgütlerinden temsilciler katılıyor.


Türkiye’den AK Parti grubu adına Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Başkan Vekili Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ile Meclisi Üyesi İnan Aksoy, Genel Başkan Yardımcısı Kütahya eski Milletvekili Mustafa Uğur  başkanlığında Mali İşler Başkanı Mecit Hazır  ve eski Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Erbaş’tan oluşan DP heyeti,  Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Dursun Tuncer Ertürk, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan ile Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Muhsine Çiğdem Gürhan da konuklar arasında yer alıyor.

Bu haber toplam 1629 defa okunmuştur
Dp kurultayı toplandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans