Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş a saygı yürüyüşü devam ediyor
16 Ocak 2012 Pazartesi Saat 19:17

Denktaş a saygı yürüyüşü devam ediyor

Geçtiğimiz Cuma akşamı tedavi gördüğü YDÜ Hastanesi’nde 88 yaşında hayatını kaybeden Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’a son görevlerini yerine getiriliyor.

Bu sabah düzenlenen törenin ardından, 30 yılı aşkın süreyle görev yaptığı Cumhurbaşkanlığı’nda, kabullerin yapıldığı odada KKTC ve Türkiye bayraklarına sarılı tabutta katafalka konulan Denktaş’ın naaşı önünde saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, ruhu için dualar okuyor.


Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın çocukları ve torunları da taziyeleri kabul ediyor.


ZEYBEK


Türkiye Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek ve başkanlık divanı üyeleri de, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın cenaze törenine katılmak üzere bugün KKTC’ye geldi. Zeybek ve heyeti, Cumhurbaşkanlığı’na giderek Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın naaşı önünde saygı duruşunda bulundu; ailesine taziyelerini izletti ve taziye defterini imzaladı.


Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın naşı, yarın saat 09.30’a kadar Cumhurbaşkanlığı’ndaki katafalkta kalacak ve saygı duruşları o saate kadar sürecek.


Cumhurbaşkanlığı’nda basın odası olarak hizmet veren odada, üç kürsüde açılan taziye defterlerine, merhum Denktaş için duygularını ifade etmek isteyenler de ayrı bir kuyruk oluşturuyor.


Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın tabutu başında hem askerler, hem de üst düzey devlet görevlileri tarafından ihtiram nöbeti tutuluyor.


CENAZE TÖRENİ

Yarın, Lefkoşa’da Selimiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından top arabasına konularak Girne Kapısı’na götürülecek Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın naaşı saat 13.00’te, toprağa verileceği Cumhuriyet Parkı’na götürülmek üzere yola çıkarılacak. Denktaş’ın naaşı, düzenlenecek törenin ardından saat 15.30’da defnedilecek.


Cenaze törenine Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu da katılacak. Cumhurbaşkanlığı avlusunda, yarınki cenaze töreninde kullanılacak çelenkler de hazırda bekletiliyor. Türkiye ve KKTC üst düzey yetkilileri yanında, Azerbaycan Cumhurbaşkanı ve İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri adına da çelenkler bulunuyor.


Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın vefatı nedeniyle www.raufdenktas.com adresli web sitesi faaliyete geçerken, taziye@raufdenktas.com e - mail adresi aracılığıyla da taziyeler iletilebiliyor.

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
Denktaş a saygı yürüyüşü devam ediyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans