Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu, Hristofyas yine zamana oynayacak
18 Ocak 2012 Çarşamba Saat 23:08

Eroğlu, Hristofyas yine zamana oynayacak

Eroğlu, Hristofyas’ı eleştirdi ve “Ön koşulla masaya oturursanız, sonuç alamazsınız...

Kendi kendine ön koşul, yarattırarak, yaratarak demiyorum, yarattırarak, New York'a gidersen,  yine zaman oynama taktiği ile oraya gideceğini görüyorum” dedi.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, Halk Konseyi toplantısı sonrası, BRT'ye açıklamalarda bulundu.


Eroğlu, siyasi partilerle gerçekleştirdiği toplantının samimi bir ortamda geçtiğini, parti yetkililerinin görüş ve önerilerini ortaya koyduğunu söyledi.


New York zirvesi öncesinde meclise de bilgi verdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı, siyasi parti temsilcilerinin bu nedenle toplantıya ne olduğunu bilerek geldiklerini kaydetti.


Eroğlu, siyasi parti temsilcilerine daha değişik konularda da bilgi verme imkanı bulduklarını söyleyerek, ortaya konulan düşüncelerin kendini memnun ettiğini vurguladı.


Eroğlu, “Önerilerini ortaya koydular. Bugün değişik konularla ilgili de bilgi verdik. Düşüncelerini ortaya koydular. Ben memnunum” dedi.


Rum Ulusal konseyin kararının sorulması üzerine Eroğlu, “zaman limiti arabulucu, kabul etmiyor. 4 hayır ile yola çıkıyor. Ulusal konseye bilinçli olarak gidip, bazı siyasi partileri de kullanarak, kendi kendinin elini kolunu bağlayarak Greentree'ye gidecek bir adamın anlaşma niyeti yok demektir. Bu 1-2 günü belki iyi değerlendirir, partileriyle görüşür... Ön koşulla masaya oturursanız, sonuç alamazsınız... Kendi kendine ön koşul, yarattırarak, yaratarak demiyorum, yarattırarak, New York'a gidersen,  yine zaman oynama taktiği ile oraya gideceğini görüyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
Eroğlu, Hristofyas yine zamana oynayacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans