Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KİB-TEK rest çekti, Son kez uyarıyoruz!
20 Ocak 2012 Cuma Saat 18:17

KİB-TEK rest çekti, Son kez uyarıyoruz!

KIB-TEK Yönetim Kurulu, işbaşı yapmayan kurum çalışanlarına disiplin tüzüğü uyarınca gerekli işlemlerin yapılacağını belirterek, çalışanların derhal işlerini başlarını geçmesini istedi.

Uyarının son kez yapıldığı belirtilerek, “Aksi halde ülkenin daha fazla elektriksiz kalarak vatandaşın mağdur edilmesini önlemek amacıyla her türlü tedbir alınacaktır” denildi.


“ÇALIŞMAMA HAKKI YASAL DEĞİL”


El-Sen’in kuruma bağlı tüm işyerlerinde dün sabah başlattığı grevin dün Bakanlar Kurulu’nca 60 gün süreyle ertelendiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:


“Sendika, Bakanlar Kurulu kararına uymayacağını ve çalışanların çalışmama hakkını kullanacağını beyan etmiştir. Alınan hukuki görüşte böylesi bir hakkın yasal dayanağının olmadığı, grevin Bakanlar Kurulu’nca ertelendiği ve ortada bir grevin olmaması nedeniyle işbaşı yapmayan kurum çalışanları izinsiz ve mazeretsiz işyerine gelmemiş sayılacaklarından Kurum Disiplin Tüzüğü uyarınca gerekli işlemler başlatılacaktır.


Kurum Yönetim Kurulu, kurum çalışanlarını, yasaları daha fazla ihlal etmeden görevlerinin başın dönmeleri hususunda son kez uyarmaktadır.


Aksi halde ülkenin daha fazla elektriksiz kalarak vatandaşın mağdur edilmesini önlemek amacıyla her türlü tedbir alınacaktır.”

Bu haber toplam 1617 defa okunmuştur
KİB-TEK rest çekti, Son kez uyarıyoruz! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans