Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nijeryalı 7 yaşındaki kız çocuğunu taciz etti, Karar 30 Ocakta
21 Ocak 2012 Cumartesi Saat 11:12

Nijeryalı 7 yaşındaki kız çocuğunu taciz etti, Karar 30 Ocakta

Nijeryalı ‘D’ rumuzlu 7 yaşındaki kız çocuğuna yönelik namus ve ahlaka aykırı davranışta bulunduğu öne sürülen Gökhan Ak’ın yargılanmasının sonuna gelindi

Gazimağusa’da 2010 yılı Haziran ayında Nijerya uyruklu D rumuzlu 7 yaşındaki kız çocuğuna bozuk para vererek arabasına aldıktan sonra cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen 29 yaşındaki Gökhan Ak’ın yargılanmasının sonuna gelindi.


Soruşturma maksatlı poliste tutuklu bulunduğu süre içerisinde gönüllü ifade verip suçlamaları kabul eden Ak, mahkeme safhasında suçlamaları kabul etmedi.


2011 yılı Ocak ayından bu yana yapılan duruşmaların sonucunda dün İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Çaltılı ve Savunma avukatı Abdurrahman Şeref dava ile ilgili olarak mahkemeye son hitaplarını yaptılar.
Dönemin Gazimağusa Kaza Mahkemesi yargıcı Banu Soyer’in huzurunda yapılan hitapların ardından
dava karar için 30 Ocak 2012 tarihine ertelendi.


Banu Soyer,  Gökhan Ak’ın kararın açıklanmasında hazır bulunmasını sağlamak için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini emretti.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yapılan son hitaplarda sanık avukatı Abdurrahman Şeref, 7 yaşındaki kız çocuğunun konu tarihte koşarak araba içerisinde oturan sanığın kucağına atladığını, sanığın kucağında oturarak arabanın dümeniyle oynadığını, çocuğun algılama sağlığının yerinde olmadığı için yanlış anladığını öne sürdü.


İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Çaltılı ise mahkeme huzuruna gelen ve yeminli şahadet veren tanıkların ve sanığın verdiği gönüllü ifadenin ortada olduğunu söylerken sanık avukatının söylediği gibi müşteki çocuğun algılama sağlığının bozuk olmadığını, mahkeme tarafından da çeşitli testlerden geçirildiğini, mahkemede tanık olarak dinlendiği sırada da bunu sağlam duruşuyla kanıtladığını kaydetti.


Son hitaplarda sanık avukatı Abdurrahman Şeref müvekkilinin beraatını talep ederken Savcı Yardımcısı Hasan Çaltılı sanığın mahkûmiyetini talep etti.


Savunma ve İddia Makamı’nın hitaplarını dinleyen Yargıç Banu Soyer, davayı karar için 30 Ocak 2012 tarihine ertelediğini açıklarken sanığın da kararın okunması sırasında hazır bulunmasını sağlamak için hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini emretti.

Bu haber toplam 1778 defa okunmuştur
Nijeryalı 7 yaşındaki kız çocuğunu taciz etti, Karar 30 Ocakta Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans