Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bıçaklı, Biraz karanlıkta kalın
21 Ocak 2012 Cumartesi Saat 19:10

Bıçaklı, Biraz karanlıkta kalın

Özelleştirme Yasasına karşı mücadele eden El-Sen ve Tel-Sen’in bağlı olduğu Türk-Sen’in Genel Başkanı Aslan Bıçaklı, aydınlıklar için karanlıkta kalın ifadesinde bulundu

“Önümüzdeki dönmede her gün karanlıkta kalmaktansa, aydınlığa ulaşmak için birkaç gün fedakarlık yaparak mücadeleyi halkla beraber vermeliyiz” diyen Bıçaklı, hükümet edenlerin “sendikalar eylem yaptı halkı bu noktaya getirdi” şeklinde açıklamalar yaptığını savunup hükümetin bunun yerine sorunlara çözüm ve çare bulması gerektiğini söyledi.


Türk-Sen ve Tel-Sen yetkilileri, bugün öğleden sonra grev uygulanan Telekomünikasyon Dairesi’ne gidip grevcilerle görüştüler; ardından da açıklamalarda bulundular.


“TEK SORUMLU HÜKÜMET”


Türk-Sen Genel Başkanı Bıçaklı, açıklamasında, halkın telefon ve elektrik konusunda yaşadığı sıkıntının tek sorumlusun hükümet olduğunu, sorunu çözmenin hükümete ait olduğunu savundu. Her türlü görüşmeye açık olduklarını da kaydeden Bıçaklı, tek dertlerinin sorunların  bir an evvel çözülmesi olduğunu vurguladı.


Çalışanların anayasal, yasal ve meşru haklarını kullanarak eylem yaptıklarını söyleyen Bıçaklı, ne telefon ve de elektrik konusunda halkın mağdur edilmesi diye bir dertleri olmadığını kaydetti. Bıçaklı, “ne enerji ne de telefon haberleşmesini biz kestik, bu sistemin kendi çalışmasından kaynaklanan meselelerdir” dedi.


“EYLEMLERİN BİR NEDENİ VAR”


Hükümet edenlerin sendikaları suçlayıcı söylemlerle bir çözüm bulamayacağını kaydeden Bıçaklı, sürdürülen  eylemlerin bir nedeni olduğunu, bunların aylar önce yazılı ve sözlü olarak hükümete bildirildiğini, özelleştirme yasasının meclise sevk edilmesi halinde greve gidileceğinin belirtildiğini anlattı.


Hükümet yetkililerinin sendikaların yasa gereği yazılı ihbar vermesigerektiğini ancak bunu yapmadığını söylediğini  kaydeden Bıçaklı, bu söylemlerin yanlış olduğunu, bunu ispatlayabileceğini savundu. Bıçaklı ispat edememesi halinde tüm görevlerinden istifa edeceğini de kaydetti.


Öğlen saatlerinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve özelleştirme yasanının geri çekilmesi ya da gerekli düzenlemeleri yapmaları gerektiğini kendisine söylediklerini anlatan  Bıçaklı, tarafların bir araya gelerek bir sözleşme imzalaması ile grevi sonlandıracaklarını da Saner’e aktardıklarını kaydetti.


SOYSAN


Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan da bugün öğlen saatlerinde Ulaştırma Bakanlığı’nda Bakanı Saner  bir toplantı yaptıklarını ve Saner’in, taleplerini, Başbakan İrsen Küçük’e ileteceğini kendilerine söylediğini belirtti.


Soysan, halkın ne elektriksiz ne de telefonsuz kalmasını istediklerini de ifade etti  ve Başbakan Küçük’ü çözüm üretmemekle suçladı.

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
Bıçaklı, Biraz karanlıkta kalın Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans