Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOEÖS Öğrencilerin Karnelerini vermiyor!
28 Ocak 2012 Cumartesi Saat 11:47

KTOEÖS Öğrencilerin Karnelerini vermiyor!

Gazimağusa Okul Aile Birlikleri Federasyonu, KTOEÖSun Öğrencilerin karnelerinin verilmemesi durumunda yasal işlem başlatacaklarını belirtti.

Çocuklara karneleri verilmezse, yasal süreç başlatacaklarını açıklayan federasyon, KTOEÖS’ün haksız bir eylem yaptığını savundu.


Gazimağusa Okul Aile Birlikleri Federasyonu Başkanı İbrahim Köroğlu ve bazı yöneticileri, bu sabah Gazimağusa Eziç Restoran’da düzenledikleri basın toplantısında, KTOEÖS’ün eylemi nedeniyle son derece huzursuz olduklarını söyledi.


Köroğlu, ilgili yasa ve tüzüklere atıfta bulunarak öğretmenlerin sınav kağıtlarını ve notlarını göstermemesinin ve Salı günü de karneleri vermeyeceklerini açıklamasının suç olduğunu; “sendikanın da üyelerini suç işlemeye teşvik ettiğini” kaydetti.


“Okullarda seçmeli ders olarak Yunanca, Almanca ve Fransızca okutulması ne kadar normalse, ilahiyat bölümünün açılmasının da o kadar normal olması gerektiği” görüşünü ifade eden İbrahim Köroğlu, sendikaların her platformda camilere Türkiye’den imamların, müezzinlerin gelmesine tepki koyduğunu hatırlattı.


İbrahim Köroğlu, ülkenin geleceği olan çocukların geleceğiyle oynanacak ve çocukların eğitim haklarına tecavüzü hak sayan sendikacıların bundan sonraki her eylemde karşılarında kendilerini bulacağını ifade ederek, haklı eylemlerde ise yanlarında yer alacaklarını bildirdi.


Köroğlu, bakanlıkla ilahiyat bölümü konusunu görüştüklerini, gelecek eğitim yılında başka bir okul inşa edilerek Haspolat Meslek Lisesi’ndeki bölümün oraya taşınacağını öğrendiklerini kaydederek, KTOEÖS’ün eylemini kaldırmasını istedi.


Gazimağusa Okul Aile Birlikleri Federasyonu Başkanı İbrahim Köroğlu, 31 Ocak’ta çocuklarına karnelerinin verilmemesi halinde yasal süreç başlatacaklarını kaydederek, “Bir sendika, başkalarının haklarını korumak için çocuklarımızın haklarına tecavüzü hak saymamalıdır” dedi.

Bu haber toplam 1782 defa okunmuştur
KTOEÖS Öğrencilerin Karnelerini vermiyor! Haberi

YORUMLAR
mehmet gür
ben yaparım olur,bakan yapar olmaz
Bu öğretmen sendikası yetkililerini ve onlara destek çıkan üyelerini anlamakta zorluk çekiyorum. İleri düşünen aydın kitleler olması gereken öğretmen camiası nasıl olur da ortaçağ zihniyeti ile hareket ederler. Ne demek karne vermeyecek. Mevcut devlete inanmazsan, yasalara itaat etmeyeceksen neden görev aldın bu devlette. Karneleri vermeyen öğretmenler tesbit edilip 15 şubata kadar maaaşlarından kesinti yapılması bakanlıkca en uygun ve yasal hariket olması gerekmez
28 Ocak 2012 Cumartesi Saat 16:21

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans